REKLAMA
Ważne dla przedsiębiorców
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Epidemia nie pozwala Ci prowadzić firmy? Nie musisz natychmiast biec z wnioskiem do Urzędu Miasta. Możesz to zrobić w terminie późniejszym, z datą wsteczną, bez konsekwencji finansowych.

Reklama
Od kilku dni widoczna jest niepokojąca, rosnąca tendencja w liczbie osób zgłaszających się do Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Chełm – informuje Damian Zieliński z Gabinetu Prezydenta. Dotyczy to zwłaszcza mieszkańców chcących zawiesić funkcjonowanie firmy.
Przykładowo w poniedziałek i wtorek przed tygodniem wpłynęły 3 wnioski o zawieszenie działalności, gdy tymczasem tylko w ten poniedziałek (16 marca) mieszkańcy przynieśli już 7 takich wniosków. Przedsiębiorcy najczęściej zawieszają firmy z branży handlowej lub przewozu osób.
 
Taki wzrost natężenia zgłoszeń jest niewskazany wobec stale rosnącego zagrożenia epidemiologicznego, a obawiamy się, że interesantów będzie więcej – pisze Zieliński.
Dlatego, w trosce o zdrowie mieszkańców i urzędników, ratusz prosi o odłożenie składania wniosków o zawieszenie, wpis, zmianę, wznowienie, jak również trwałe zaprzestanie wykonywania działalności gospodarczej w Urzędzie Miasta Chełm.
 
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jest możliwość składania tych wniosków w terminie późniejszym, z datą wsteczną, bez konsekwencji finansowych i prawnych.
 
Zobacz: komunikaty Ministerstwa Rozwoju z dnia 27.04.2018r. oraz 31.12.2018 r.
 
 
Przed wizytą w urzędzie, najlepiej skontaktować się z Ewidencją Działalności Gospodarczej telefonicznie pod nr 82 564 33 26.
 
Więcej informacji na temat zmian znajdziesz na stronie www.biznes.ghttps://www.biznes.gov.pl/plov.pl
 
Ponadto przedsiębiorcy, którzy posługują się profilem zaufanym albo podpisem elektronicznym, mogą zawiesić, zarejestrować, zmienić, wznowić czy trwale zaprzestać prowadzenia działalności składając wniosek online bezpośrednio na stronie Ministerstwa Rozwoju: https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Od soboty bez maseczki, za tydzień do kina
54
Prezydent raportuje o stanie miejskich spółek w 2019 roku
642
Będzie ciasno na Rejowieckiej
337
Uwaga, zamknięta część Kolejowej
261
Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
419
REKLAMA