REKLAMA
Weterani dostali świąteczne paczki
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ponad 300 wielkanocnych „święconek” trafiło w sobotę rano do weteranów, kombatantów, a także osób starszych i samotnych z naszego regionu. To wspólna inicjatywa Lubelskiego Środowiska Żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK, Fundacji Niepodległości oraz 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Reklama

Wspólnymi siłami udało się przygotować 300 paczek, w których nie zabrakło tradycyjnego wielkanocnego chleba, pisanek i cukrowych baranków. Pokarmy pobłogosławili wojskowi kapelani. Pakowaniem darów oraz dystrybucją zajęli się Terytorialsi z batalionów z Lublina, Dęblina, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa, którzy dostarczyli paczki do osób w całym województwie lubelskim.

– Pomimo epidemii i społecznej samoizolacji, nie zapominamy o weteranach, gdyż to dzięki nim wiemy skąd idziemy i wiemy dokąd podążać. Epidemia spowodowała, że musieliśmy zmienić formułę akcji „Paczka dla weterana”. Były nawet obawy, że edycji Wielkanoc 2020 nie będzie, jednak nowe wyzwania wymuszają nowe działania – powiedział Andrzej Mazurek, prezes LS 27 WDP AK. – Szczególnie dziękuję żołnierzom za dostarczanie paczek do domów naszych bohaterów. Dziś dewiza terytorialsów „zawsze gotowi, zawsze blisko” staje na równi ze słowami „polegać jak na Zawiszy”.

Inicjatorem świątecznej pomocy dla weteranów było Lubelskie Środowisko Żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK, przy współpracy z Fundacją Niepodległości oraz 2 Lubelską Brygadą Obrony Terytorialnej. W tym roku, ze wsparciem finansowym, przyłączył się również Polonijny Klub Aktywności Sportowej PAKAs z Wiednia.

***

WOT prowadzą pierwszą w historii ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „Odporna Wiosna”.
Każdego dnia w bezpośrednie działania zaangażowanych jest ponad 5,5 tys. żołnierzy OT, w tym podchorążych Akademii Wojskowych.
Celem operacji jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych.

Terytorialsi dostarczają żywność, leki, wspierają służby sanitarne i samorząd terytorialny, współpracują z ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem, wspierają rodziny personelu medycznego, kombatantów, osoby starsze i przebywających w kwarantannie, oddają krew, pod nr 800-100-102 prowadzą bezpłatną infolinię wsparcia psychologicznego

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
REKLAMA