REKLAMA
Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Daniel Domoradzki, II Zastępca Prezydenta Miasta Chełm, złożył rezygnację ze stanowiska. Ta została przyjęta w trybie natychmiastowym, a prezydent Jakub Banaszek już powołał nowego zastępcę.

Reklama

Bezpośrednim powodem decyzji był skandaliczny film opublikowany przez Dziennik Wschodni. Na nagraniu można było zobaczyć Daniela Domoradzkiego, jak podczas styczniowej studniówki pije razem z młodzieżą. Zachowanie wiceprezydenta oburza tym bardziej, że w Urzędzie Miasta odpowiadał za sprawy oświaty.

Takiego zachowania nie mogę tolerować i akceptować – zaznacza prezydent Jakub Banaszek w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim.

Prezydent dodaje też, że ze swoim zastępcą odbyli rozmowę, podczas której Domoradzki poprosił o dymisję. Ta została przyjęta ze skutkiem natychmiastowym.

Przypomnijmy, Domoradzki do tej pory był najbliższym współpracownik prezydenta – po wyborach organizował jego gabinet i został jego pierwszym dyrektorem. 31 października 2019 roku został powołany na stanowisko II zastępcy prezydenta miasta. Jest członkiem partii Porozumienie Jarosława Gowina i szefem jej powiatowych struktur w Chełmie.

Zmiana na stanowisku II zastępcy prezydenta nastąpiła po powrocie Daniela Domoradzkiego ze zwolnienia lekarskiego, czyli we wtorek (11 lutego).

Prezydent nie czekał długo z nową nominacją – na funkcję II Zastępcy Prezydenta Miasta Chełm powołana została Dorota Cieślik. Nowa wiceprezydent do tej pory kierowała Departamentem Edukacji i Sportu w UM Chełm, a wcześniej pracowała jako dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6.

***

Daniel Domoradzki na swoim oficjalnym profilu na Facebooku opublikował w tej sprawie oświadczenie, którego treść prezentujemy w całości:

Szanowni Państwo,

31 stycznia 2020 r. , w związku z poważnymi uszkodzeniami lewego ucha, pogłębiającym się niedosłuchem i co za tym idzie koniecznym zabiegiem operacyjnym, po przeanalizowaniu sprawy i przemodleniu, podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji zastępcy prezydenta miasta Chełm. Po powrocie ze zwolnienia lekarskiego, odbyłem rozmowę z prezydentem Jakubem Banaszkiem, który pozytywnie rozpatrzył moją prośbę odwołując mnie z funkcji wiceprezydenta Chełma.

W tym miejscu pragnę bardzo gorąco podziękować wszystkim osobom, które w okresie mojego pobytu w szpitalu i w trakcie choroby wspierały mnie czynem, dobrym słowem i modlitwą. Chcę także podziękować wszystkim moim współpracownikom, w szczególności dyrektorom Departamentu Edukacji i Sportu Dorocie Cieślik, Departamentu Spraw Obywatelskich Monice Zaborek-Turewicz i kierownikowi Biura Informatyki Tomaszowi Dobkowskiemu. Dziękuję pracownikom Urzędu Miasta Chełm, szczególnie pracownikom Gabinetu Prezydenta, którym dane mi było kierować. Dziękuję dyrektorom jednostek organizacyjnych miasta, prezesom spółek komunalnych. Dziękuję radnym miasta Chełm, w szczególności radnemu Markowi Sikorze, który służył mi swoją pomocą po zasłabnięciu w Szkole Podstawowej nr 2 oraz radnemu Kamilowi Błaszczukowi, który pojawił się na chelmskim SOR po tym zdarzeniu. Dziękuję szczególnie Prezydentowi Jakubowi Banaszkowi, któremu życzę spełnienia wszystkich zamierzeń i siły w podejmowaniu wyzwań na rzecz miasta.

W sposób szczególny dziękuję wspólnocie Bazyliki Mariackiej w Chełmie na czele z ks. Andrzejem Sternikiem. Dziękuję za jego dobre słowo, modlitwę i okazywane wsparcie. Pan Bóg rzeczywiście uczynił wielkie rzeczy dla nas, posyłając na Górkę takiego kapłana. Dziękuję prawosławnej wspólnocie miasta na czele z ks. Jarosławem Szczurem, jego modlitwę i wsparcie.

Dziękuję też wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wspierali mnie w jakikolwiek sposób w wypełnianiu zadań na rzecz miasta. Wszystkim Wam, chciałbym życzyć po prostu dwa razy tego, czego Wy mi życzycie. Niech Wam Pan Bóg wynagrodzi w dwójnasób. Miasto zaś będę w swoich myślach i modlitwach powierzał opiece Matki Bożej Chełmskiej, która nam tu patronuje i króluje. W ciągu kilku dni opuszczę Chełm celem podjęcia leczenia. Na koniec polecam słowa, które kieruje do nas św. Paweł w Pierwszym Liście do Tesaloniczan: „Prosimy was, bracia, abyście uznawali władzę tych, którzy wśród was pracują, którzy przewodzą wam i w Panu was napominają. Ze wzgledu na ich pracę otaczajcie ich szczególną miłością. Między sobą zachowujcie pokój (…). Baczcie, aby nikt nie odpłacał złem za zło, lecz zawsze usiłujcie czynić dobrze sobie nawzajem i wszystkim. Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie. Wszystko badajcie, a co szlachetne zachowujcie. Unikajcie wszelkiego rodzaju zła.”

Bogu niech będą dzięki.

Napisz komentarz
 • „Takiego zachowania nie mogę tolerować i akceptowac. ” zgadnij czyje to słowa i w jakiej sprawie Gienek?
  A więc nie wojna z NCh, nie likwidacja 2 i nie stan zdrowia tylko publiczne pijaństwo.
  Dymisja została wymuszona mówiąc słowami prawdy. Gdzie tu spekulacja ?
  Wszystko resztę co napisałem to też prawda niestety.
  Przykro mi to pisać, przemysł to co napisałem bo już więcej nie chce mi się pisać w tym temacie.

  • PRS- nie bylem przy rozmowie z prezydentem to po pierwsze, nie bylem tez przy tym jak spozywal napoj z kieliszka to po drugie- w naszym kraju wielu tzew moznych spozywa alkohol bedac w pewien sposob w pracy i nikt z tego nie robi problemu- co do dropka zdania nie zmieniam bo patrze na caloksztalt a nie poprzezjeden wpis ktory i tak jest na pograniczu hejterskiego (skadinand nie pierwsza toi tego typu tworczosc dropka)wiesz na tym filmie widac jedna sekwencje -jak masz na to dowody to idz do prokuratuy-dla przypomnienia odwiedz przy okazji filmiki z zapisami tanca naczenego abstynetne RP tudziez z wystapieniami przed studentami Ukrainy..dla Prezydenta byc moze samo podejrzenie o spozycie alkoholu przez podwaladnego moez byc powodem do odwolania-i na koniec zanim skonczysz -co Domaradzki zrobil w tym „publicznym pijanstwie” -potorbowal kogos? zgwalcil, rozbil auto, naublizal? rzygal czy chodzil na czworkach pod stolem?

 • Gienek napisałeś że Dropek był propagandzista w sztabie Fiszowej dobrze wiedząc że jest to nieprawda.
  Nie będę wyjaśnił kim jest Dropek bo to nie moja działka ale jeżeli coś stwierdzasz to stwierdzaj fakty a nie domysły.

 • Olo, zamiast się czaić wał co tam masz. Po walentynkach to nie będzie tak wesoło.
  🌍🌎🌏🌌

 • Dziękuję za gratulacje Gienek ale żaden komuch ani z lewej ani z prawej nie jest dla mnie autorytetem.
  Pije do rozgrywek wewnątrz PiS. Wcześniej myślałem że naprawdę facet dojrzał do zwolnienia za swoje błędy ale okazuje się że nie miał wyboru.
  Prezydentowi nawet nie daliście chwili zastanowienia kogo ma sobie wybrać za zastępcę. W tych okolicznościach nie widzę dla niego żadnych szans 😎

  • PRS nie spekuluj- zlozyl dymisje , zostala przyjeta – a co do tego kieliszka wodnej substancji -ani Ty ani ja nie mozemy powiedziec nic o zawrtosci- faktem natomist ze naczelny abstenent RP uskarzal sie sswego czasu na filipinska przypadlosc i byla gitara-twego glosu ani dropka slychac nie bylo, podobnie jak rachunkow za uciechy podniebiena dla Tuska i jego kompanow- tez byla cisza z Twojej czy ulubienca Twego cisza. rozdmuchany temat i widac komus na tym zalezy.

 • No Gienek zenzawaj jak na spowiedzi, jak było? Kto,co i za ile oraz kiedy? A moze to nie Dropek (coś podejrzewam że za cieki ten dropek) tylko ktoryś z was to „nakrecił”. Walka bulgogów pod dywanem? Moze to twoja reka. Teraz Twoje akcje wzrosną. Coś cieniutko bronisz tego Daniela Benedykta! Nas starych wrobli nie nabierzesz na plewy vide dropek. Wiemy co kto i jak. Masz szanse stanąc w prawdzie bo i tak wypłynie!
  Czekam 3 dni! Są kwity ….

 • Oczywiście kłamiesz, Dropek nigdy nie był propagandzista od Fiszowej a nawet był konkurencja dla Fiszowej. Moje pytanie: dlaczego kłamiesz?

  • no tak sorry: istny aniol- sprawiedliosc kultura jezyka i dobre wychowanie- Zero hejtu- Zero podawani nieprawdziwych rzeczy- tak masz racje- no tak on za zadan opcja sie nie opowiadal- zadnych manifestow nie czynili, niekogo nie obrazla i niekogo nie szkalowal- istna krynica prawdy i uczciwosci. PRS- powinienes byc teraz zadowolony 🙂

 • Gienek to że Dropek jest taki czy inny to mi lata bo utrzymuje się za własne pieniądze ale to że Domaradzki jest taki sam to dla mnie problem bo utrzymuje się za miedzy innymi za moje pieniądze.
  Po to próbowaliśmy zmienić komunę i nawet w Chełmie niektórych z nas zawijano w dywan i walono metalowymi pałami żeby dzisiaj taki gniot zajmował stołek prezydenta. Nie wstyd ci ?
  Czy twoje partyjne sumienie już tak zostało wyprane, że odróżnieniasz dobra od złego?
  Dzięki Dropkowi dowiadujemy się jak naprawdę było a nie dzięki tobie.

  • PRS nie bardzo wiem do czego pijesz teraz? Domaradzki poda sie do dymisji- film obejrzalem i mam troche watpliwosci, oszem Domaradzki przesadzil a moze zawali kilka innych spraw-i to go nie usprawiedliwa-gdyby wszyscy mieli swiadomosc o innych kto i w jaki sposob do czego sie nadaje to prawdopodbnie od z gora 2000 tys. lat zalibysmy w raju. Skkoroa dzieki Dropkowi sie czegos dowiedzaiales to przyblisz to bysmy oswieceni zostali- bo jak sobie przypominam jego jego posty na FB- obiektywnoscia kulturalna nie grzeszyly. Wyobraz sobie ze staram sie odroznic dobro od zla- ale nie musze robic z tego nagonki w sensie ujadania, coz skoro Dropek jest Twoim autorytem i zrodlem rzetelnej informacji-nalezy pogratulowac.

 • Gienek, chociaż swoją drogą czy Sasin zechce nianczyc Banaszka skoro Banaszek ma swoją własną mamusię polityk.
  Jak widzę twoją relacje przedstawił o ekscesach Domaradzkiego już przedstawił Dropek z ciekawszymi szczegółami. Tu dopiero widać komunistyczne nawyki nowej władzy.
  Czy w takich okolicznościach Sasin zechce nianczyc Banaszka? Raczej tego nie widzę😎

  • PRS -Dropek to komunistyczny (mimo w miare mlodego wieku) propagandzista ze sztabu Fisziowej- raczej winien sie ustosunkowac sdo swojego srodowiska ktore,jeslim jest to Prawda, ze byla to Wodka, pozwolilo wniesc gorzale na studniowke, tym bardziej ze „Dropkowi” blizej do tego koryta anizeli mi. On u zrodel (bylo nie bylo ma wtyczki w ciele pedagogicznym) moze zweryfikowac- zreszta kto toz wie czy Cale to zamieszanie nie bylo przez niego preparowane i czy to nie on stoi za filmowanie- wiesz to „wzglednie” mlodyczlowiek ale pelen zawisci i palajacy zemsta-a do tego tchorz,

 • Nie maryjan, mnie nie szkoda Banaszka by to był jego wybór. Na początku miał szansę zagrać dobrze ale wolał faulować 👌✌️🤘🤟🤙🤞🖕

 • Gienek toż Domaradzki od początku szedł na babskiej smyczy. Ta cała awantura z NCh była nakręcana przez pierwszą zastępcę, a potem to poszło jak po maśle.
  🙋💁🙆🙅🤷🤦🙍🙎
  Co do Banaszka to raczej wątpię czy zapanuje nad wszystkimi babami do tego potrzebne są ja.a a ja myślę, że już ty masz więcej jak on. No ale niech się gość stara, nie jest bez szans… jak mu Sasin zechce pomoc, hehe 😎

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
  235
  USC i magistrat do remontu
  460
  Dreszera zamknięta
  587
  Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
  3 090
  DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
  1 270
  REKLAMA