REKLAMA
Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Daniel Domoradzki, II Zastępca Prezydenta Miasta Chełm, złożył rezygnację ze stanowiska. Ta została przyjęta w trybie natychmiastowym, a prezydent Jakub Banaszek już powołał nowego zastępcę.

Reklama

Bezpośrednim powodem decyzji był skandaliczny film opublikowany przez Dziennik Wschodni. Na nagraniu można było zobaczyć Daniela Domoradzkiego, jak podczas styczniowej studniówki pije razem z młodzieżą. Zachowanie wiceprezydenta oburza tym bardziej, że w Urzędzie Miasta odpowiadał za sprawy oświaty.

Takiego zachowania nie mogę tolerować i akceptować – zaznacza prezydent Jakub Banaszek w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim.

Prezydent dodaje też, że ze swoim zastępcą odbyli rozmowę, podczas której Domoradzki poprosił o dymisję. Ta została przyjęta ze skutkiem natychmiastowym.

Przypomnijmy, Domoradzki do tej pory był najbliższym współpracownik prezydenta – po wyborach organizował jego gabinet i został jego pierwszym dyrektorem. 31 października 2019 roku został powołany na stanowisko II zastępcy prezydenta miasta. Jest członkiem partii Porozumienie Jarosława Gowina i szefem jej powiatowych struktur w Chełmie.

Zmiana na stanowisku II zastępcy prezydenta nastąpiła po powrocie Daniela Domoradzkiego ze zwolnienia lekarskiego, czyli we wtorek (11 lutego).

Prezydent nie czekał długo z nową nominacją – na funkcję II Zastępcy Prezydenta Miasta Chełm powołana została Dorota Cieślik. Nowa wiceprezydent do tej pory kierowała Departamentem Edukacji i Sportu w UM Chełm, a wcześniej pracowała jako dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6.

***

Daniel Domoradzki na swoim oficjalnym profilu na Facebooku opublikował w tej sprawie oświadczenie, którego treść prezentujemy w całości:

Szanowni Państwo,

31 stycznia 2020 r. , w związku z poważnymi uszkodzeniami lewego ucha, pogłębiającym się niedosłuchem i co za tym idzie koniecznym zabiegiem operacyjnym, po przeanalizowaniu sprawy i przemodleniu, podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji zastępcy prezydenta miasta Chełm. Po powrocie ze zwolnienia lekarskiego, odbyłem rozmowę z prezydentem Jakubem Banaszkiem, który pozytywnie rozpatrzył moją prośbę odwołując mnie z funkcji wiceprezydenta Chełma.

W tym miejscu pragnę bardzo gorąco podziękować wszystkim osobom, które w okresie mojego pobytu w szpitalu i w trakcie choroby wspierały mnie czynem, dobrym słowem i modlitwą. Chcę także podziękować wszystkim moim współpracownikom, w szczególności dyrektorom Departamentu Edukacji i Sportu Dorocie Cieślik, Departamentu Spraw Obywatelskich Monice Zaborek-Turewicz i kierownikowi Biura Informatyki Tomaszowi Dobkowskiemu. Dziękuję pracownikom Urzędu Miasta Chełm, szczególnie pracownikom Gabinetu Prezydenta, którym dane mi było kierować. Dziękuję dyrektorom jednostek organizacyjnych miasta, prezesom spółek komunalnych. Dziękuję radnym miasta Chełm, w szczególności radnemu Markowi Sikorze, który służył mi swoją pomocą po zasłabnięciu w Szkole Podstawowej nr 2 oraz radnemu Kamilowi Błaszczukowi, który pojawił się na chelmskim SOR po tym zdarzeniu. Dziękuję szczególnie Prezydentowi Jakubowi Banaszkowi, któremu życzę spełnienia wszystkich zamierzeń i siły w podejmowaniu wyzwań na rzecz miasta.

W sposób szczególny dziękuję wspólnocie Bazyliki Mariackiej w Chełmie na czele z ks. Andrzejem Sternikiem. Dziękuję za jego dobre słowo, modlitwę i okazywane wsparcie. Pan Bóg rzeczywiście uczynił wielkie rzeczy dla nas, posyłając na Górkę takiego kapłana. Dziękuję prawosławnej wspólnocie miasta na czele z ks. Jarosławem Szczurem, jego modlitwę i wsparcie.

Dziękuję też wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wspierali mnie w jakikolwiek sposób w wypełnianiu zadań na rzecz miasta. Wszystkim Wam, chciałbym życzyć po prostu dwa razy tego, czego Wy mi życzycie. Niech Wam Pan Bóg wynagrodzi w dwójnasób. Miasto zaś będę w swoich myślach i modlitwach powierzał opiece Matki Bożej Chełmskiej, która nam tu patronuje i króluje. W ciągu kilku dni opuszczę Chełm celem podjęcia leczenia. Na koniec polecam słowa, które kieruje do nas św. Paweł w Pierwszym Liście do Tesaloniczan: „Prosimy was, bracia, abyście uznawali władzę tych, którzy wśród was pracują, którzy przewodzą wam i w Panu was napominają. Ze wzgledu na ich pracę otaczajcie ich szczególną miłością. Między sobą zachowujcie pokój (…). Baczcie, aby nikt nie odpłacał złem za zło, lecz zawsze usiłujcie czynić dobrze sobie nawzajem i wszystkim. Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie. Wszystko badajcie, a co szlachetne zachowujcie. Unikajcie wszelkiego rodzaju zła.”

Bogu niech będą dzięki.

Napisz komentarz
 • Ciekawe ilu jeszcze takich urzędników ” od ołtarza” z chorym lewym uchem pracuje w urzędzie miasta?
  I czy czasem główny urzędnik też nie ma chorego ucha, tym razem prawego, bo ze słuchem widac nie jest najlepiej skoro takich urzednikow się zatrudnia.

 • W dzisiejszej informacji już jest Daniel D. !! Musi w tym coś być. Ciekawe co to znaczy?!

  • Coś jest w tym oczywiście. Banaszek chce o tej sprawie zapomniec jak najszybciej a ” ojciec Benedykt” zniknąc za murami klasztory jak najszybciej.
   PonadO BanAszek przypomniaŁ sobie że jego uszy bolą i TO „obydwa”.
   Nic nie słyszy , nic nie wie i nic nie widzi w tej sprawie~!
   Bo smród będzie ciągnął sie jeszcze długo~.

 • Jeszcze wczoraj exprezydent Domaracki miał nierozmazaną twarz. Czy to jakieś proroctwo? A może cud? Czy coś o Tym wiecie?

  • Może, jak uważa, nie jest od dzisiaj osobą na tutejszym ” świeczniku”, dlatego od dzisiaj zdjęcie w pełnej krasie może nie być na kieszeń podrzędnych, lokalnych mediów😆. Jak ktoś ma do tego zdrowie i cierpliwość by oglądać tv publiczną, niech tam cierpliwie wyparuje.😨

 • Szanowna redakcjo CH.EU: dlaczego twarz Pana Daniela Domoradzkiego została rozmazana? Czy jest już poszukiwany przez prokuraturę? Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka?

 • Tak Panie Sawa . Napisał to na swoim FB, w formie oświadczenia:

  S”zanowni Państwo,
  31 stycznia 2020 r. , w związku z poważnymi uszkodzeniami lewego ucha, pogłębiającym się niedosłuchem…… W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża …………..

 • Smutne tak wielokrotne odwoływanie się do religii w tym przypadku.Czy ten młody człowiek tak napisał?

  • Panie Sawa, jak wiemy, pewnego razu w Palestynie ( ok 2000 tys. lat temu ) zamordowano „Pewnego Człowieka” w imię obrony słuszności swojego, jedynie słusznego rozumienia najwyższych prawd przez owczesnych hierarchów i notabli. Czy uważa Pan, że dzisiaj jest dużo inaczej? Jeżeli K.K. nie przestanie mieszać się do rządzenia, będziemy świadkami działań jeszcze wielu zabłąkanych i nawet obłąkanych politycznych samozwańców – inkwizytorów.

 • Genek. Nikt tu sie nad o. Danielem Benedyktem nie pastwi. My tylko za jego życzeniam ” Ducha nie gasimy, proroctwa nie lekceważymy.. Wszystko badamy a co szlachetne zachowujemy. Unikamy wszelkiego rodzaju zła.” Zgadza sie?

  Gwoli prawdy wyzywolonej. Nie wiem co pił „ojciec” D. Benedykt na tej imprezie, ale to nie ma znaczenia.
  Podał sie do dysmisji , czyli publicznie sie przyznal że nie jest godzien tego urzedu.
  Że czynił zło ,zgorszenie i rozpuste oraz gorszył swoim zachowaniem młode pokolenia bedąc odpowiedzialny za ich wychowanie.
  Takie są fakty. To czy pił alkohol czy tylko wode świecona nie ma juz znaczenia!
  Koniec kropka.
  Oczywiście nie ma potrzeby i nie trafione sa Twoje przyklady ze inni pija wiecej. Np. ksieży co sie lecza na odwyku w specjalnej placówce w Nałeczowie ( jednje z wielu w Polsce) a im za przyklad Jelcyna , że są jeszcze gorsi! itd itd itd.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Zeby bylo lżej panu Domardzkiemu myślę ze nie do konca sobie zasłużył na te druzgocace negatywne oceny wylaczajac obiecywanie pracy po pijaku bo to jeszcze nie jest potwierdzone.
  Po prastu znalazl sie w niewlasciwym miejscu i w niewlasciwym czasie. Oczywiscie winny tez byl organizator dopuszczajac do tych fatalnych konfrontacji ale na to nie mamy wplywu.
  Teraz to p. Domaradzki musi jakos po mesku zniesc.
  Sa cztery niebezpieczne rzeczy ktore niszcza karierę: narkotyki, alkohol, sex i latwe pieniadze💰

 • Mam tylko nadzieję, że prezydent po własnych słowach zachowa się konsekwentnie i nie znajdzie roboty w Chełmie dla byłego zastępcy. Chociaż w PiSie można oczekiwać tyle konsekwencji co to komunie. No nic pożyjemy zobaczymy, bon voyage 🚆🚖🚘🚝🚄🚈🚗🏍️🛵🚲🛴

 • Gienek, Prezydent był i nie sprostował ale ty zawsze możesz zrobić za niego. Cytat był z ” Gazety Wschodniej”.

  I mnie zdarzało się odpowiadać za studniówkę w I LO i nigdy nie dopuściłem żeby dorośli pili w obecności dzieci. Mogli tańczyć i bawić się ale dla nauczycieli i gości był odrębne pomieszczenie a dla rodziców odrębne. Przez całą studniówkę nie wypiłem nawet kieliszka chociaż zdarzało się ratować dzieci w różnym stanie. Zdawałem sobie sprawę z odpowiedzialności chociaż pełniłem funkcję tylko społecznie
  W Lublinie komendantowi OHP zdarzyło się wypić parę kieliszków na wyjeździe integracyjnym w obecności kadry w sumie dorosłych dzieci i za to stracił pracę.
  Chcesz usprawiedliwiać Domaradzkiego to twój problem. Masz wątpliwości co do oceny etycznej to pogadaj z Banaszkiem

  • nie nie chce uspawiedliwiac-tylko nie widze potrzeby usilnie pstwic sie nad nim, mysle ze i tak wystarczajaco duzo stredow ma-fakt mogl pomyslec w tej i nie tylko w tej sprawie-tylko wiesz nikt nie ma patentu i monopoliu na wszechwiedze i na to ze ktos nie sprosta naszym oczekiwaniom. sam scena na filmie: zle swiadczy o domaradzkim ale z drugiej strony zle tez o mlodziezy i wcale nie wyklucze ze byla to celowa zagrywka-komu po co? nie wiem.dl kontrwagi Kwasniewski po swoich licznych ekscesach nie abdykowal by sie nie tak dawno dowiedziec ze to q—a abstynent isty aniol 🙂

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
  235
  USC i magistrat do remontu
  459
  Dreszera zamknięta
  587
  Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
  3 084
  DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
  1 270
  REKLAMA