REKLAMA
Więcej miejsc w żłobku
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

70 miejsc więcej będzie wkrótce proponować żłobek miejski „Chełmskie Niedźwiadki”. To możliwe dzięki programowi Maluch+.

Urząd Miasta Chełm wziął udział w otwartym konkursie w ramach programu ‚Maluch+”. To program ogłoszony przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który ma na celu wspieranie rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Chełmski samorząd zaproponował rozbudowę żłobka miejskiego ‚Chełmskie Niedźwiadki” przy ulicy Wolności. I pomysł w ministerstwie się spodobał.

Wartość projektu oszacowano na około 1,7 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie ponad 1,3 mln zł. Inwestycja polegać będzie na remoncie i adaptacji dodatkowych pomieszczeń na potrzeby maluchów. Dzięki temu znajdzie się tam miejsce dla 110-ciu dzieci. Do tej pory ze żłobka korzysta 40-cioro małych podopiecznych. Rozbudowa żłobka łączyć się będzie także z koniecznością zatrudnienia nowych pracowników do opieki nad maluchami.

Inwestycja będzie realizowana w tym roku.

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Oficjalnie: Jakub Banaszek Prezydentem Chełma
9 500
Święto Niepodległej w Chełmie
1 714
W niedzielę Chełm wybiera
3 218
Mikus apeluje o poparcie Banaszka: ,,Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni?”
4 554
Opinie: Jak Raniewicz chodzi własnymi drogami
4 404
REKLAMA