REKLAMA
Więcej miejsc w żłobku
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

70 miejsc więcej będzie wkrótce proponować żłobek miejski „Chełmskie Niedźwiadki”. To możliwe dzięki programowi Maluch+.

Urząd Miasta Chełm wziął udział w otwartym konkursie w ramach programu ‚Maluch+”. To program ogłoszony przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który ma na celu wspieranie rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Chełmski samorząd zaproponował rozbudowę żłobka miejskiego ‚Chełmskie Niedźwiadki” przy ulicy Wolności. I pomysł w ministerstwie się spodobał.

Wartość projektu oszacowano na około 1,7 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie ponad 1,3 mln zł. Inwestycja polegać będzie na remoncie i adaptacji dodatkowych pomieszczeń na potrzeby maluchów. Dzięki temu znajdzie się tam miejsce dla 110-ciu dzieci. Do tej pory ze żłobka korzysta 40-cioro małych podopiecznych. Rozbudowa żłobka łączyć się będzie także z koniecznością zatrudnienia nowych pracowników do opieki nad maluchami.


REKLAMA

Inwestycja będzie realizowana w tym roku.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem
124
Ferie. Nie siedź w domu
229
Biuro pomoże zdobyć fundusze na termomodernizację
493
Wiosną ruszy budowa galerii
1 464
Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
4 081
REKLAMA