REKLAMA
Więcej za ogrzewanie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Cena za ogrzewanie w Chełmie wzrośnie średnio o 15 procent. Nowe stawki obowiązywać będą od 11 kwietnia br.

REKLAMA

O planowanych podwyżkach cen ogrzewania mówiło się od jakiegoś czasu. Poprzednie kierownictwo Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej jeszcze w listopadzie ubiegłego roku wystąpiło do lubelskiego oddziału Urzędu Regulacji Energii z wnioskiem o podwyższenie cen energii cieplnej o 28 proc.


REKLAMA

Podwyżka miała ograniczyć straty spółki. Firma w uzasadnieniu podkreślała głównie dwie kwestie: w Chełmie od dwóch lat nie było podwyżki cen energii, a ceny surowców cały czas rosły; a co bardziej istotne – koszt zakupu uprawnień do CO2 w 2017 roku wyniósł 1,5 mln zł, ale już rok później wzrósł do 7,7 mln zł.

URE tylko częściowo uwzględnił te argumenty i ostatecznie zatwierdził podniesienie cen średnio o 15 proc. Nowe taryfy opublikowane zostały 27 marca br. w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.

W najbliższych dniach odbiorcy ciepła otrzymają od MPEC listy z informacją o nowych stawkach. Nie dla wszystkich będą jednakowe – będą zależne od grupy taryfowej oraz od tego, kto jest właścicielem wymiennikowni.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Zorro
  o 14:40

  Od dwuch lat nie bylo podwyzek czas to nadrobic 😉
  Na szczescie grzeje gazem a w kominku brykietem lub drzewem, poki co nie moj problem.
  Jak to bez snsu w Warszewie, musi sobie jakos ulozyc zycie osobiste, pytanie tylko na czyj koszt 😉

  + 22
  - 22
 • Cuba Bałach
  o 07:30

  Dziękujemy chełmskiemu Morawieckiemu, który w kampanii mówił ; Nie będzie podwyżek, nie będzie zwolnień. Nie będzie to też prezydentura gabinetowa, będę wśród ludzi, chełmian. A tymczasem albo siedzi niedostępny w magistracie, albo w Warszawie nie wiadomo po co.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
  50 974
  NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
  5 706
  Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
  4 504
  Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
  496
  Prezydent podsumowuje swoje rządy
  1 575
  REKLAMA