REKLAMA
Więcej za ogrzewanie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Cena za ogrzewanie w Chełmie wzrośnie średnio o 15 procent. Nowe stawki obowiązywać będą od 11 kwietnia br.

Reklama

O planowanych podwyżkach cen ogrzewania mówiło się od jakiegoś czasu. Poprzednie kierownictwo Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej jeszcze w listopadzie ubiegłego roku wystąpiło do lubelskiego oddziału Urzędu Regulacji Energii z wnioskiem o podwyższenie cen energii cieplnej o 28 proc.

Podwyżka miała ograniczyć straty spółki. Firma w uzasadnieniu podkreślała głównie dwie kwestie: w Chełmie od dwóch lat nie było podwyżki cen energii, a ceny surowców cały czas rosły; a co bardziej istotne – koszt zakupu uprawnień do CO2 w 2017 roku wyniósł 1,5 mln zł, ale już rok później wzrósł do 7,7 mln zł.

URE tylko częściowo uwzględnił te argumenty i ostatecznie zatwierdził podniesienie cen średnio o 15 proc. Nowe taryfy opublikowane zostały 27 marca br. w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.

W najbliższych dniach odbiorcy ciepła otrzymają od MPEC listy z informacją o nowych stawkach. Nie dla wszystkich będą jednakowe – będą zależne od grupy taryfowej oraz od tego, kto jest właścicielem wymiennikowni.

Napisz komentarz
 • Od dwuch lat nie bylo podwyzek czas to nadrobic 😉
  Na szczescie grzeje gazem a w kominku brykietem lub drzewem, poki co nie moj problem.
  Jak to bez snsu w Warszewie, musi sobie jakos ulozyc zycie osobiste, pytanie tylko na czyj koszt 😉

 • Dziękujemy chełmskiemu Morawieckiemu, który w kampanii mówił ; Nie będzie podwyżek, nie będzie zwolnień. Nie będzie to też prezydentura gabinetowa, będę wśród ludzi, chełmian. A tymczasem albo siedzi niedostępny w magistracie, albo w Warszawie nie wiadomo po co.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Aktualizacja: chłopak trafił do schroniska dla nieletnich RMF FM: Zabójstwo w Chełmie! 14-latek zabił macochę i ranił jej syna.
  11 903
  Obwodnica coraz bliżej
  1 398
  Inwestycje i rozwój. Chełm podsumowuje rok
  1 131
  Ranking szkół. Duży skok I LO
  1 188
  Wywóz śmieci. Nowe stawki od lutego
  960
  REKLAMA