REKLAMA
Wieczór z chełmską fotografią
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

VII „Wieczór z chełmską fotografią” to zaproszenie na spotkanie z twórcami kalendarza. Wydawnictwo jest wspólnym dziełem artystów biorących udział w Festiwalu Niezła Sztuka.

REKLAMA

Od 2013 roku mieliśmy możliwość obcować z naszym miastem w kalendarzach ilustrowanych przez Grzegorza Chwesiuka, kolejno w cyklach: „Chełm z Górką w tle”, „Chełm widziany z góry”, „Rzemieślnicy Chełma”, „Chełm – po sąsiedzku”, „Twórczy Chełm” oraz „8 kroków do Chełma”. Nadszedł czas na zmianę.


REKLAMA

Kalendarz na rok 2019 jest pracą wspólną chełmskich twórców biorących udział w festiwalu Niezła Sztuka. W czasie dwóch edycji Niezłej Sztuki pokazało się na placu Łuczkowskiego ponad 30 artystów, z czego lwią część stanowili twórcy wizualni. Prace 12 z nich znalazły się w kalendarzu „Niezła Sztuka Chełm”. Stąd mnogość technik i tematów: od portretów zwierząt rysowanych ołówkiem, przez ujęcia madonny w wydaniu malarskim i fotograficznym, aż do Chełma lat minionych, utrwalonym na kwadratowej błonie światłoczułej.

To tylko część ciekawie prezentującej się całości. Więcej będzie można zobaczyć w galerii „Nova” Chełmskiej Biblioteki Publicznej na VII „Wieczorze z chełmską fotografią”.
Jak co roku, oprócz promocji kalendarza, odbędzie się też aukcja prezentowanych w nim prac. Dochód z licytacji zostanie przekazany na organizację Festiwalu Niezła Sztuka w 2019 roku.

Wieczór to także premiera cyklu fotografii „Kobiety Chełma” Anny Wójtowicz-Wnuk oraz występy na żywo chełmskich artystów.

Więcej szczegółów na profilu NS facebook.com/niezlasztuka.org.

Zapraszamy na VII Wieczór z chełmska fotografią w sobotę, 22 grudnia, o godzinie 17.07, ChBP. Wstęp wolny!

Załączona grafika autorstwa Julii Oziemczuk.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Zacznijmy myśleć o miejskiej zieleni
683
Chełm Drop Festiwal Hip-hop – Dzień 1
19 923
Miasto wydało oświadczenie ws. DK12
5 717
Z ostatniej chwili! Budimex rezygnuje z przebudowy DK12
6 554
Prokuratura zajmie się miejskimi spółkami
2 586
REKLAMA