REKLAMA
Wieczór z poetami
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Poetycki zawrót głowy” – pod takim hasłem spotykają się w czwartek chełmscy poeci. Światowy Dzień Poezji czczony będzie w ChBP.

REKLAMA

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti i Chełmska Grupa Literacka „Lubelska 36” zapraszają na wieczór poezji „Poetycki zawrót głowy”, który odbędzie się w czwartek, 21 marca, o godz. 1700, w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40).


REKLAMA

Podczas spotkania, podkreślającego miejskie obchody Światowego Dnia Poezji, autorski kunszt liryczny zaprezentują chełmscy poeci zrzeszeni w „Lubelskiej 36”. Swoją twórczość we własnej interpretacji przedstawią: Iwona Chudoba, Katarzyna Czubała-Vyborow, Stanisław Koszewski, Danuta Kurczewicz, Anna Nazar, Teresa Pyc, Waldemar Taurogiński i Maria Zaremba. Muzycznym akcentem wieczoru będzie występ wokalny Aleksandry Koniecznej.

Światowy Dzień Poezji ustanowiony został przez UNESCO przed dwudziestu laty i obchodzony jest w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Chodzi o popularyzację sztuki poetyckiej, która jest wyrazem intelektualnych oraz emocjonalnych doznań oraz wyobrażeń, uczuć i symboli. Poezja jest najbardziej elitarną i subtelną formą sztuki literackiej, bliską strukturalnie muzyce. Wybitny poeta Tadeusz Różewicz zachęcał w swoim utworze do czerpania pełnymi garściami z autorskiego piękna słowa i efemerycznych wrażeń: „słuchajcie głosu poety…”. Warto ulec czarowi poetyckiego przekazu. Zapraszamy – wstęp wolny.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
48 439
NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
5 311
Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
4 467
Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
481
Prezydent podsumowuje swoje rządy
1 564
REKLAMA