REKLAMA
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2017 – PROGRAM
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Już 15 stycznia w całym kraju oraz poza jego granicami odbędzie się 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poniżej przedstawiamy program chełmskiej edycji WOŚP.

Reklama

REKLAMA

Licytacje w BON TONie

Orkiestrowe granie zgodnie z wieloletnią tradycją rozpoczną licytacje w Radiu BON TON. Odbędą się one w piątek i sobotę (13-14 stycznia) w godz. 9:00-13:00 na częstotliwości 104,9FM. Wylicytować będzie można m. in. prestiżowe numerowane złote serduszka chełmskiego sztabu, kursy prawa jazdy, orkiestrowe gadżety (w tym kubki z podpisem Jurka Owsiaka) oraz kilka atrakcyjnych niespodzianek. Pieniądze pozyskane podczas radiowych licytacji są od lat ważnym składnikiem zebranej w Chełmie kwoty. Licytacje to również znakomita okazja do zaprezentowania pozytywnego wizerunku swojej firmy na antenie radiowej. Przedmioty na licytacje pozyskał chełmski sztab WOŚP.

Muzycznie w Decaffencji

W sobotę o godz. 18:00 kawiarnią Decaffencja zawładnie żywiołowa muzyka. Wystąpią kapele Bimber Boys, Cuda Wianki, Good Band i Kataryna, co gwarantuje wspaniałą rozrywkę przy taktach bardziej i mniej znanych przebojów. Tym bardziej, że zespoły zapowiadają również liczne premierowe, atrakcyjne utwory. Wstęp po wrzuceniu do orkiestrowej puszki minimalnej kwoty 15 zł. Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 82 5630081. Koncert przygotowuje Stowarzyszenie WeRwA.

Nauka pierwszej pomocy, bieg i zdrowy festyn na deptaku

W niedzielę w godz. 11:00 – 13:00 na deptaku odbędzie się festynik „Zdrowo i bezpiecznie”. Zaprezentuje się kilka firm z kręgu szeroko pojętego zdrowego trybu życia. Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego będzie uczyła udzielania pierwszej pomocy oraz pokaże wyposażenie karetki ratującej życie. Będą konkursy i licytacje. Będzie się można posilić znakomitą grochówką, a chętni będą mogli własnoręcznie upiec kiełbaskę na „przenośnych” ogniskach. Oczywiście za datki do orkiestrowej puszki.

O godz. 12:00 nastąpi start biegu „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Będzie to jedna z dwóch takich imprez organizowanych we wschodniej Polsce. Trasa biegu wynosi 5 km, a zapisów można dokonywać na stronie www.chelmbiega.pl. Organizatorami biegu są Szkoły dla Dorosłych Wiliams i sklep Metro, a koordynatorem jest chełmski radny Artur Juszczak.

W finale imprezy na deptaku planowany jest widowiskowy pokaz akcji ratowniczej podczas pozorowanego wypadku drogowego.

Turniej w FALCONie

W niedzielę w godz. 14:00 – 16:00 w obiekcie strzelnicy Falcon przy ul. Mickiewicza 41 odbędzie się WielkoOrkiestrowy Turniej Strzelecki. Turniej jest otwarty również dla osób, które do tej pory nie miały do czynienia z bronią. Szczegółowe informacje na profilu strzelnicy Falcon na Facebooku.

Koncert w IV LO

W niedzielę o godz. 16:00 rozpocznie się koncert w sali gimnastycznej IV LO przy ul. św. Mikołaja. Wystąpią solistki Anna Sułkowska, Anna Kostkiewicz i Natalia Kramek oraz zespoły Arias, Koty, Yaroo i Formacja Nokaut. Będą też oczywiście licytacje, a zawodnicy MKS Sambo Chełm będą prowadzić rejestrację potencjalnych dawców szpiku. Koncert organizuje firma Matera Music, a nagłośnienie zapewnia Młodzieżowy Dom Kultury.

Światełko do nieba bez … fajerwerków

W tym roku w finale orkiestrowych działań nad Chełmem nie rozbłysną fajerwerki. Organizatorzy zrezygnowali z działań, które są niekomfortowe i wręcz niebezpieczne dla zwierząt. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą to z pl. Łuczkowskiego około godz. 20:00 wzlecą w niebo chińskie lampiony.

Kierowcy na start

Jak zwykle na orkiestrowe atrakcje mogą też liczyć pasjonaci  motoryzacji, jednak tym razem Automobilklub Chełmski zaprasza do Lublina. Tam, w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy przy ul. Grygowej 32 o godz. 10.25 spotkają się uczestnicy 12. Wielkoorkiestrowego Rallysprintu. Impreza jest otwarta dla wszystkich kierowców posiadających prawo jazdy i dysponujących sprawnym, dopuszczonym do ruchu samochodem. Rywalizacja będzie się odbywała w czterech klasach pojemnościowych i w klasyfikacji generalnej. Na najlepszych czekają puchary i „największe dyplomy świata”, a wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane upominki. Dobra zabawa i duże emocje gwarantowane. Wpisowe w wysokości minimum 30 zł wrzucane do orkiestrowej puszki.

To jeszcze nie wszystko

Tradycją jest też to, że program chełmskiej Orkiestry jest rozbudowywany prawie „do ostatniej chwili”, więc jest bardzo prawdopodobne, że pojawią się jeszcze inne zamierzenia. Jednocześnie organizatorzy po raz kolejny apelują do firm, instytucji i osób prywatnych o wsparcie i współpracę przy organizacji 25. Finału. Wszystkich, którzy chcą zagrać w tej najweselszej orkiestrze świata np. przekazując jakieś przedmioty na licytację lub jakiś fajny pomysł prosimy o kontakt z koordynatorem chełmskiego sztabu WOŚP Grzegorzem Gorczycą pod numerem telefonu 502 342 117 lub e-mailem [email protected]. Zapraszamy też do sztabu w sklepie Metro przy ul. Pijarskiej 5.  Informacje na bieżąco będą się ukazywały na profilu WOŚPchełm na Facebooku. Tam też zapraszamy łowców okazji na wielką licytację przeróżnych przedmiotów i usług.

SIE MA!
Grzesiek Gorczyca

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
Liderzy inwestycji. Chełm idzie w górę
41
PFR tworzy w Chełmie nowe miejsca pracy
2 439
Kolejowa w remoncie
362
Wakacyjna Trasa Dwójki w Chełmie!
82 058
Galeria się zapełnia
2 657
REKLAMA