10 stycznia 2017

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2017 – PROGRAM

Już 15 stycznia w całym kraju oraz poza jego granicami odbędzie się 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poniżej przedstawiamy program chełmskiej edycji WOŚP.

Licytacje w BON TONie

Orkiestrowe granie zgodnie z wieloletnią tradycją rozpoczną licytacje w Radiu BON TON. Odbędą się one w piątek i sobotę (13-14 stycznia) w godz. 9:00-13:00 na częstotliwości 104,9FM. Wylicytować będzie można m. in. prestiżowe numerowane złote serduszka chełmskiego sztabu, kursy prawa jazdy, orkiestrowe gadżety (w tym kubki z podpisem Jurka Owsiaka) oraz kilka atrakcyjnych niespodzianek. Pieniądze pozyskane podczas radiowych licytacji są od lat ważnym składnikiem zebranej w Chełmie kwoty. Licytacje to również znakomita okazja do zaprezentowania pozytywnego wizerunku swojej firmy na antenie radiowej. Przedmioty na licytacje pozyskał chełmski sztab WOŚP.

Muzycznie w Decaffencji

W sobotę o godz. 18:00 kawiarnią Decaffencja zawładnie żywiołowa muzyka. Wystąpią kapele Bimber Boys, Cuda Wianki, Good Band i Kataryna, co gwarantuje wspaniałą rozrywkę przy taktach bardziej i mniej znanych przebojów. Tym bardziej, że zespoły zapowiadają również liczne premierowe, atrakcyjne utwory. Wstęp po wrzuceniu do orkiestrowej puszki minimalnej kwoty 15 zł. Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 82 5630081. Koncert przygotowuje Stowarzyszenie WeRwA.

Nauka pierwszej pomocy, bieg i zdrowy festyn na deptaku

W niedzielę w godz. 11:00 – 13:00 na deptaku odbędzie się festynik „Zdrowo i bezpiecznie”. Zaprezentuje się kilka firm z kręgu szeroko pojętego zdrowego trybu życia. Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego będzie uczyła udzielania pierwszej pomocy oraz pokaże wyposażenie karetki ratującej życie. Będą konkursy i licytacje. Będzie się można posilić znakomitą grochówką, a chętni będą mogli własnoręcznie upiec kiełbaskę na „przenośnych” ogniskach. Oczywiście za datki do orkiestrowej puszki.

O godz. 12:00 nastąpi start biegu „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Będzie to jedna z dwóch takich imprez organizowanych we wschodniej Polsce. Trasa biegu wynosi 5 km, a zapisów można dokonywać na stronie www.chelmbiega.pl. Organizatorami biegu są Szkoły dla Dorosłych Wiliams i sklep Metro, a koordynatorem jest chełmski radny Artur Juszczak.

W finale imprezy na deptaku planowany jest widowiskowy pokaz akcji ratowniczej podczas pozorowanego wypadku drogowego.

Turniej w FALCONie

W niedzielę w godz. 14:00 – 16:00 w obiekcie strzelnicy Falcon przy ul. Mickiewicza 41 odbędzie się WielkoOrkiestrowy Turniej Strzelecki. Turniej jest otwarty również dla osób, które do tej pory nie miały do czynienia z bronią. Szczegółowe informacje na profilu strzelnicy Falcon na Facebooku.

Koncert w IV LO

W niedzielę o godz. 16:00 rozpocznie się koncert w sali gimnastycznej IV LO przy ul. św. Mikołaja. Wystąpią solistki Anna Sułkowska, Anna Kostkiewicz i Natalia Kramek oraz zespoły Arias, Koty, Yaroo i Formacja Nokaut. Będą też oczywiście licytacje, a zawodnicy MKS Sambo Chełm będą prowadzić rejestrację potencjalnych dawców szpiku. Koncert organizuje firma Matera Music, a nagłośnienie zapewnia Młodzieżowy Dom Kultury.

Światełko do nieba bez … fajerwerków

W tym roku w finale orkiestrowych działań nad Chełmem nie rozbłysną fajerwerki. Organizatorzy zrezygnowali z działań, które są niekomfortowe i wręcz niebezpieczne dla zwierząt. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą to z pl. Łuczkowskiego około godz. 20:00 wzlecą w niebo chińskie lampiony.

Kierowcy na start

Jak zwykle na orkiestrowe atrakcje mogą też liczyć pasjonaci  motoryzacji, jednak tym razem Automobilklub Chełmski zaprasza do Lublina. Tam, w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy przy ul. Grygowej 32 o godz. 10.25 spotkają się uczestnicy 12. Wielkoorkiestrowego Rallysprintu. Impreza jest otwarta dla wszystkich kierowców posiadających prawo jazdy i dysponujących sprawnym, dopuszczonym do ruchu samochodem. Rywalizacja będzie się odbywała w czterech klasach pojemnościowych i w klasyfikacji generalnej. Na najlepszych czekają puchary i „największe dyplomy świata”, a wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane upominki. Dobra zabawa i duże emocje gwarantowane. Wpisowe w wysokości minimum 30 zł wrzucane do orkiestrowej puszki.

To jeszcze nie wszystko

Tradycją jest też to, że program chełmskiej Orkiestry jest rozbudowywany prawie „do ostatniej chwili”, więc jest bardzo prawdopodobne, że pojawią się jeszcze inne zamierzenia. Jednocześnie organizatorzy po raz kolejny apelują do firm, instytucji i osób prywatnych o wsparcie i współpracę przy organizacji 25. Finału. Wszystkich, którzy chcą zagrać w tej najweselszej orkiestrze świata np. przekazując jakieś przedmioty na licytację lub jakiś fajny pomysł prosimy o kontakt z koordynatorem chełmskiego sztabu WOŚP Grzegorzem Gorczycą pod numerem telefonu 502 342 117 lub e-mailem akchelmski@hoga.pl. Zapraszamy też do sztabu w sklepie Metro przy ul. Pijarskiej 5.  Informacje na bieżąco będą się ukazywały na profilu WOŚPchełm na Facebooku. Tam też zapraszamy łowców okazji na wielką licytację przeróżnych przedmiotów i usług.

SIE MA!
Grzesiek Gorczyca

Wiesz coś więcej na ten temat?
Napisz do nas
Bądź pierwszy - dodaj komentarz!
Powiadom o

wpDiscuz
\ najnowsze wpisy
23.01 Chełm kocha recykling?
23.01 Ostatni dzwonek na rejestrację karty. Później nie skorzystasz z telefonu
23.01 Chełmianie pozbyli się azbestu
23.01 Krasnystaw: znaleziono zwłoki 47-letniego mężczyzny
23.01 Już 20 tomów Roczników Chełmskich | FOTO
21.01 Punkty i utrata prawka. 134 km/h w terenie zabudowanym
20.01 Nie brakuje narciarzy na chełmskim stoku
20.01 Papierosy nie trafią na rynek
20.01 Pijany powyrywał lusterka z samochodów
20.01 Pokręcone baśnie w ChBP
19.01 Festiwal „Kolory muzyki”. Znamy pierwsze szczegóły!
19.01 Uczniowie „Ekonomów” szkolili się w Lublinie
19.01 Co wiemy o prawie wyborczym?
19.01 Przemyt BMW za blisko pół miliona złotych
18.01 Polscy lotnicy na frontach wojny. Rusza cykl spotkań na PWSZ
18.01 Dzień Babci i Dziadka 2017. Kiedy świętują?
18.01 Śmiertelny pożar. Nie żyje 67-latek
18.01 Szymon Hołownia na bis. Kolejna wizyta w Chełmie
18.01 A co jeśli do drzwi zapuka kochanek? | Weekend z R
18.01 Mistrz Mowy Polskiej na scenie Chadeku
17.01 Bartosiewicz porwie chełmskich fanów
17.01 Abstrakcje w chełmskiej bibliotece
17.01 Zimowy Chełm na zdjęciach cz. II
17.01 Wieczór poezji Dariusza Sułkowskiego – FOTO
17.01 UWAGA! Oszustka na os. Dyrekcji
16.01 To miała być tylko rutynowa kontrola. Ukraińcy w areszcie
15.01 Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy” – Chełm
13.01 Na narty już od jutra!
13.01 Toyota Rav 4 w rękach Straży Granicznej
11.01 Uczniowie przygotowali „Święty Wieczór”
najpopularniejszy portal miasta Chełm i okolic - Serce Miasta