REKLAMA
Wielka Wojna na wystawie
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Wielka Wojna na Lubelszczyźnie” to tytuł najnowszej wystawy, którą od 2 listopada będzie można oglądać w ChBP.

Z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości Chełmska Biblioteka Publiczna prezentuje wystawę opracowaną i udostępnioną przez Archiwum Państwowe w Lublinie. Ekspozycja pt.  „Wielka Wojna na Lubelszczyźnie” ukazuje różne aspekty wojennej rzeczywistości lat 1914-1918. Przedstawione na niej zostały materiały wydawane zarówno przez zaborcę rosyjskiego, jak i później przez okupujące nasz region wojska austriackie.


REKLAMA

Osobne miejsce poświęcone zostało polskim dążeniom niepodległościowym, które w czasie I wojny światowej były coraz odważniej wyrażane. Oprócz problemów politycznych wiele dokumentów przedstawia także trudne realia życia codziennego w czasie wojny. Do zaprezentowania na wystawie wybrany został różnorodny materiał, obejmujący zarówno pisma urzędowe, jak i druki ulotne, afisze, materiały prasowe, fotografie i karty pocztowe.

Wystawa będzie dostępna w galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40) od 2 do 30 listopada 2018 r.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Przybywa mieszkań
237
Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Chełm
1 033
Nowe samoloty przekazane studentom
176
Będą stypendia dla najzdolniejszych
657
Wybierz Społecznika Roku
348
REKLAMA