REKLAMA
Wiemy już, kto oficjalnie będzie nowym radnym!
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Po śmierci radnej Elżbiety Nowaczewskiej z Prawa i Sprawiedliwości, pojawiło się wiele spekulacji, kto obejmie po niej mandat. Jako pierwsi znamy oficjalną odpowiedź.

Radę Miasta i Klub Prawa i Sprawiedliwości zasili Adrian Koszałka (21L). W rozmowie z nami, potwierdził swoją oficjalną decyzję. Jak mówi, zamierza stawiać na współpracę z młodymi.


REKLAMA

Na początku chciałbym złożyć serdeczne wyrazy współczucia dla rodziny zmarłej radnej Elżbiety Nowaczewskiej. Przede mną rok pracy w Radzie Miasta. Chciałbym ten czas wykorzystać aktywnie. Priorytetem w moich działaniach będzie współpraca z chełmską młodzieżą – mówi nam radny Adrian Koszałka. Chcę, aby młodzi z naszego miasta mogli rozwijać się naukowo, sportowo, a także zawodowo, czując przy tym pełne wsparcie z mojej strony – dodaje.

Nowy radny swoją przygodę z samorządem zaczynał jeszcze w Młodzieżowej Radzie Miasta, gdzie pełnił funkcję przewodniczącego jednej z komisji. W wyborach samorządowych osiągnął jeden z najwyższych wyników wśród kandydatów PiS. Obecnie pracuje i studiuje.

Warto zaznaczyć, że będzie to najmłodszy radny w historii naszego miasta, a przypomnijmy – średnia wieku obecnej Rady to 57 lat. Ślubowanie odbędzie się na najbliższej sesji, prawdopodobnie jeszcze w listopadzie.

* * *

Zgodnie z ordynacją wyborczą, w przypadku śmierci radnego, mandat obejmuje osoba z kolejnym wynikiem na liście. W wyborach w 2014 roku do Rady Miasta z ramienia PiS w okręgu 4. (os. Dyrekcja) wszedł ówczesny kandydat na Prezydenta Miasta Longin Bożeński oraz śp. Elżbieta Nowaczewska. Następne miejsce zajął Adrian Koszałka, a tuż za nim znalazła się Edyta Rożek.

 

Napisz komentarz

 • Renata
  o 18:07

  Powodzenia w pełnieniu funkcji radnego.

  + 22
  - 22
 • Agata
  o 14:04

  Oby więcej młodych!

  + 22
  - 22
 • Ania
  o 10:33

  Gratulacje Adrian. Powodzenia.

  + 22
  - 22
 • Piotrek
  o 21:34

  Super Adrian! Trzymam kciuki!

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Galeria Chełm – jest pozwolenie na budowę
  3 382
  Powraca temat kopalni: „Rząd jest za tym, aby tutaj była szybka inwestycja”
  1 485
  Dlaczego rosną straty PUM
  2 164
  Budżet obywatelski nie interesuje młodych
  1 064
  300+ na start do szkoły. Można już składać wnioski
  835
  REKLAMA