REKLAMA
Wigilia dla samotnych
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Samotna wigilia to smutna perspektywa. Ale nie musi tak być. Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych wraz z Sanktuarium Maryjnym na Górze Chełmskiej zapraszają wszystkich na wigilijną wieczerzę.

Reklama

Wigilię dla samotnych parafia na Górce zorganizowała po raz pierwszy rok temu. W tym roku rolę głównego organizatora przejęło Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, nadal we współpracy z parafią NNMP. Do organizacji przyłączyli się także inni – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, harcerze z hufca Chełm oraz lokalni przedsiębiorcy.

Wspólna wieczerza odbędzie się 24 grudnia, o godz. 12.00. Miejsce: tężnia solankowa w Chełmskim Parku Wodnym. 

Sanktuarium Maryjne na Górze Chełmskiej zwraca uwagę, jak wielu parafian jest samotnych – nie mają rodziny, albo ich dzieci są daleko poza granicami. Organizatorzy wieczerzy piszą:

Chcielibyśmy, by nikt w tym szczególnym dniu nie był sam. Po raz kolejny zwracamy się z prośbą do Was, drodzy Parafianie, by w swoim środowisku rozejrzeć się – poszukać takich osób, porozmawiać z nimi i zaprosić do siebie albo na wspólną wigilię miejską.

Osoby zainteresowane udziałem w wieczerzy mogą się zgłaszać – lub ktoś może je zgłosić – do końca rekolekcji, w kancelarii lub zakrystii. Telefon do kancelarii parafialnej: 82 565 24 75. Jeśli byłyby kłopoty z dostaniem się na teren Parku Wodnego, to w dowiezieniu na miejsce wszystkich chętnych pomoże MOPR.

Zapowiada się smaczny wspólny posiłek i kolędowanie. Nie zabraknie prezentów pod choinką.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
205
USC i magistrat do remontu
435
Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
3 029
DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
1 240
Miasto kupiło młyn
1 212
REKLAMA