REKLAMA
Wigilia Wszystkich Chełmian 21 grudnia
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zmienił się termin zapowiadanej wcześniej Wigilii Wszystkich Chełmian.  W centrum miasta spotykamy się w samo południe, w sobotę, 21 grudnia.

Reklama

Wigilię Wszystkich Chełmian organizują Miasto Chełm oraz Stowarzyszenie WeRwA. Odbędzie się jednak w innym terminie, niż początkowo planowano. Organizatorzy zapraszają mieszkańców miasta i gości do bożonarodzeniowej szopki na Pl. Łuczkowskiego nie 20 grudnia o godzinie 15:00, a w sobotę, 21 grudnia o godzinie 12:00.

Harcerze przekażą władzom miasta Betlejemskie Światło Pokoju, a w świąteczny klimat wprowadzi zebranych wspólne kolędowanie, które poprowadzi zespół Demex z Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie.

Wigilia będzie też okazją do podsumowania konkursu „Tradycyjna ozdoba choinkowa” organizowanego przez MDK pod patronatem prezydenta Jakuba Banaszka. Przygotowane w konkursie ozdoby zawisną na chełmskiej choince, którą uczestnicy Wigilii wspólnie przystroją.

Z kolei od 20 do 22 grudnia na Pl. Łuczkowskiego odbywać się będzie świąteczny jarmark, a przyświecać mu będzie hasło „Dziś w Niedźwiedzim Grodzie Wesoła Nowina”.
Na jarmarcznych stoiskach znajdziemy ozdoby choinkowe, choinki, rękodzieło ludowe, upominki, przetwory, potrawy świąteczne, ciasta i inne.

Bożonarodzeniowa szopka zostanie w mieście do 6 stycznia 2020 roku. Będzie naturalnym tłem dla planowanych tutaj koncertów i wspólnego kolędowania.

Napisz komentarz
 • Prokurator Robert Scurvy

  A ja sie wybieram chociaz nie jestem Chelmianinem z urodzenia tylko z wyboru.

  Gdybym jednak kogos nie spotkal na placu juz teraz skladam zyczenia spokojnych radosnych swiat Bozegonarodzenia w gronie rodzinnym lub przyjaciol. Zycze pogody ducha i zyczliwosci oraz wiary w lepsze jutro niezależnie od aktualnych przesłanek a Nowy Rok niech przyniesie obfitość darow i spelnienia marzeń do ktorych maja prawo wszyscy wolni ludzie.

  Nie dajmy sie podpuszac naszym zgryzotom i watpliwoscim. Zyczenie noworoczne moze za wczesnie ale to tak na wszelki wypadek gdyby odcieli nam internet, haha.

 • Nie wszystkich ,bo ja nie wybieram się. Banaszy na wieczór do stolicy pomyka,dlatego w południe.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Będzie ciasno na Rejowieckiej
  327
  Uwaga, zamknięta część Kolejowej
  253
  Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
  411
  W poniedziałek idziemy do fryzjera
  285
  Miasto zakłada łąki
  339
  REKLAMA