REKLAMA
Wiktoria Kamela Mistrzynią Polski!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wiktoria Kamela – uczennica Szkoły Podstawowej w Wierzbicy – w znakomitym stylu zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Młodziczek w zapasach. Gratulujemy!

Tegoroczne zmagania najlepszych zapaśniczek z terenu całego kraju odbyły się w Dzierżonowie w woj. dolnośląskim.
Wiktoria w drodze do złotego medalu zdecydowanie pokonała – przez najwyżej punktowane zwycięstwa tj. położenie na łopatki – aż pięć przeciwniczek.

Reklama

W pierwszym pojedynku odniosła zwycięstwo nad reprezentantką UAKS Podlasie, Martyną Klimaszewską. W drugim starciu wygrała z Izabelą Kuriata z MGLKS Wiatr Wołów. Kolejną walkę podopieczna Dariusza Kucharskiego stoczyła z reprezentantką Tych, Julią Mentelską, która również pokonana zeszła z maty. Czwarty bój wygrała z Nikolą Piechocką (LKS Feniks Pesta, Stargard).

W walce decydującej o tytule Mistrzyni Polski, Wiktoria spotkała się Jessicą Wróblewską z ZKS Gogolin. Pierwszą rundę walki Wiktoria wygrała na punkty, a w drugiej rundzie odniosła zwycięstwo przez położenie rywalki na łopatki.

Złoty medal utalentowanej sportowo młodej reprezentantki MKS Cement-Gryf Chełm jest jej najważniejszym osiągnięciem w dotychczasowej przygodzie z zapasami.

Blisko zdobycia brązowych medali były: Oliwia Ożarowska, Joanna Sawicz, Monika Dadas, Nikola Skórska i Marta Gajowniczek. Zawody te są wyznacznikiem dla trenera kadry młodziczek w wyborze reprezentantki Polski na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy Młodziczek.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Uwaga, zamknięta część Kolejowej
236
Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
399
W poniedziałek idziemy do fryzjera
278
Miasto zakłada łąki
324
Pracują chełmskie żłobki i przedszkola
370
REKLAMA