REKLAMA
Wjechał do rowu i uciekł
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Włodawscy policjanci ustalają, kto kierował seatem toledo, który dzisiejszej nocy jechał całą szerokością jezdni na trasie Sosnowica – Włodawa. W miejscowości Jamniki kierujący wjechał do rowu, a potem uciekł.

Reklama

Dziś w nocy (25 stycznia) policjanci z Parczewa otrzymali zgłoszenie o poruszającym się całą szerokością jezdni pojeździe, którego kierujący znajdował się najprawdopodobniej w stanie nietrzeźwości. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód jechał w kierunku Włodawy, po chwili wjechał do rowu, a kierowca zostawił auto i oddalił się pieszo.

Gdy policjanci dojechali na miejsce, w seacie nie było już nikogo, za to kilkaset metrów dalej zauważyli mężczyznę, który uciekał przez pola. Po chwili został zatrzymany. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec gm. Siemień. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Na pytania policjantów, mężczyzna odpowiadał wymijająco, przekonywał, że nie wie nic o samochodzie w rowie i zaprzeczał, że to on nim kierował.

W trakcie prowadzonych czynności mężczyzna wyjął z kieszeni kluczyki, które pasowały do znajdującego się w rowie seata. Po chwili zadzwonił również do swojego syna prosząc, by zabrał samochód. W związku z tym, że do zdarzenia doszło na terenie podległym KPP we Włodawie, a mężczyzna zaprzecza kierowaniu pojazdem, włodawscy policjanci zatrzymali 42-latka. Mundurowi ustalają, czy mężczyzna kierował pojazdem. W chwili zatrzymania 42 latek miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
191
USC i magistrat do remontu
418
Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
2 980
DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
1 225
Miasto kupiło młyn
1 197
REKLAMA