REKLAMA
Wjechał do zalewu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wsiadł po pijanemu do samochodu i wylądował w wodach zalewu w Siennicy Różanej. Cudem uniknął tragedii, ale nie odpowiedzialności.

Reklama

W sobotę przed północą policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Siennicy Różanej samochód wpadł do zalewu. Na miejscu okazało się, że w wodzie faktycznie znajduje się zatopiony po dach samochód marki Volvo z włączonymi światłami. Wewnątrz nie było nikogo. Wszystko wskazywało na to, że podróżujący autem wydostał się na zewnątrz.

Strażacy wyciągnęli samochód na brzeg. Policjanci ustalili, że autem kierował 21-letni mieszkaniec gm. Siennica Rożna. W domu jednak go nie zastali. Szybko udało się ustalić, że przebywa u znajomych w oddalonej o kilka kilometrów miejscowości. Podczas badania okazało się, że jest pijany – miał 0,8 promila alkoholu we krwi. Gdy wytrzeźwiał, został przesłuchany.

Mężczyzna przyznał się do kierowania autem po alkoholu. Jak wyjaśniał, w trakcie jazdy inny samochód wyjechał mu na drogę i musiał się ratować. Wtedy stracił panowanie nad kierownicą i wjechał prosto do zalewu. Na szczęście nic mu się nie stało, sam wydostał się z pojazdu i na piechotę ruszył w dalszą drogę.

21-latekowi postawiono już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Jej wymiar to 1 tys. zł. grzywny, 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz zapłata 5 tys. zł. na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
210
USC i magistrat do remontu
441
Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
3 038
DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
1 249
Miasto kupiło młyn
1 216
REKLAMA