REKLAMA
Wjechał do zalewu
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wsiadł po pijanemu do samochodu i wylądował w wodach zalewu w Siennicy Różanej. Cudem uniknął tragedii, ale nie odpowiedzialności.

W sobotę przed północą policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Siennicy Różanej samochód wpadł do zalewu. Na miejscu okazało się, że w wodzie faktycznie znajduje się zatopiony po dach samochód marki Volvo z włączonymi światłami. Wewnątrz nie było nikogo. Wszystko wskazywało na to, że podróżujący autem wydostał się na zewnątrz.Strażacy wyciągnęli samochód na brzeg. Policjanci ustalili, że autem kierował 21-letni mieszkaniec gm. Siennica Rożna. W domu jednak go nie zastali. Szybko udało się ustalić, że przebywa u znajomych w oddalonej o kilka kilometrów miejscowości. Podczas badania okazało się, że jest pijany – miał 0,8 promila alkoholu we krwi. Gdy wytrzeźwiał, został przesłuchany.

Mężczyzna przyznał się do kierowania autem po alkoholu. Jak wyjaśniał, w trakcie jazdy inny samochód wyjechał mu na drogę i musiał się ratować. Wtedy stracił panowanie nad kierownicą i wjechał prosto do zalewu. Na szczęście nic mu się nie stało, sam wydostał się z pojazdu i na piechotę ruszył w dalszą drogę.

21-latekowi postawiono już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Jej wymiar to 1 tys. zł. grzywny, 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz zapłata 5 tys. zł. na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym.

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Wyborczy wieczór
2 340
Pomoc dla niepełnosprawnych na wybory
330
Jeden ze skazanych ws. kupowania głosów był członkiem Postaw na Chełm i SLD
4 964
Głos za cztery piwa albo butelkę taniego wina
4 588
Hejtują, obrażają i sieją dezinformację. Armia trolli przejmuje Facebook’a w Chełmie.
4 374
REKLAMA