REKLAMA
Władze miasta powinny zabrać głos
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Stowarzyszenie „Nasz Chełm” wystąpiło do władz miasta z apelem o zajęcie stanowiska w sprawie sytuacji w II LO. Od ludzi rządzących miastem mamy prawo oczekiwać największej dbałości o jego wizerunek – piszą autorzy.

Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Nasz Chełm” apeluje do prezydent Agaty Fisz i przewodniczącego Rady Miasta Chełm Zygmunta Gardzińskiego o zajęcie jednoznacznego stanowiska w sprawie sytuacji panującej w II Liceum Ogólnokształcącym im. Gen. Gustawa Orlicz-Dreszera.


REKLAMA

W piśmie autorzy wyrażają zaniepokojenie ostatnimi wydarzeniami w II LO. Przypominają niedawną decyzję o zawieszeniu Marty Klasury – dyrektor liceum oraz wydarzenia ze stycznia br., kiedy to niewybredne, rasistowskie żarty nauczycieli tej szkoły stały się tematem doniesień największych mediów w kraju i poza nim. Ostatnią sprawą zajmują się teraz rzecznik dyscyplinarny przy wojewodzie lubelskim oraz Prokuratura Okręgowa w Lublinie. O obu sprawach pisaliśmy także na naszych łamach: http://chelmski.eu/dyrektorka-ii-lo-zawieszona/; http://chelmski.eu/nauczyciele-ii-lo-stana-prokuratorem/.

Dalej w stanowisku czytamy, że wśród wszystkich głosów, jakie różne strony zabierały w tej sprawie, ani razu mieszkańcy Chełma nie usłyszeli głosu osoby odpowiedzialnej za prowadzenie miejskich szkół czyli prezydent miasta. Nie odezwał się również przewodniczący Rady Miasta. Stąd apel „Naszego Chełma”.

Jako mieszkańcy Chełma uważamy, że mamy pełne prawo oczekiwać jednoznacznego komunikatu na temat tego, jak wychowywane są i powinny być przyszłe pokolenia chełmian – czytamy w piśmie. – Jednostkowy przypadek nie może stać się fundamentem dla budowania złej opinii o naszym mieście.

Autorzy apelują także o działania zmierzające nie tylko do ewentualnych konsekwencji personalnych wobec nauczycieli i dyrektorów, ale przede wszystkim o działania edukacyjne podejmowane po to, by do podobnych zdarzeń w chełmskich szkołach nie dochodziło w przyszłości. Pełny tekst wystąpienia przeczytacie tutaj.

A czy Waszym zdaniem, władze naszego miasta dobrze reagują w sytuacjach podobnych kryzysów?

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Michał
  o 18:26

  Mam nadzieję że w końcu ludzie zrozumieją że nikt za nich nic nie zrobi. A zło trzeba nazywać po imieniu. Mamy bardzo złe władze miasta. Dalszy taki stan grozi katastrofą.

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 14:29

  Nasz Chełm zaczepia Fisz,ja mam w nosie te ekipę,chodzi o nowe otwarcie,precyzyjnie opisane w kalendarzu.Co,gdzie kiedy i jak.

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 14:21

  ddk,problem w tym,nie zeby gadać,ale robić.Po skutkach ich poznacie.Problem polega na bezruchu społeczeństwa.Jak ludzi ruszyć do myślenia?

  + 22
  - 22
 • ddk
  o 08:28

  obojętnie czy z PO czy z PiS 🙂

  + 22
  - 22
 • ddk
  o 08:27

  Andrzej S, twój program wyborczy znakomicie sie wpisuje w Nasz Chełm; nie partyjni, chcą coś zmienić ale nie wiedzą co, chcą rozmawiać ale nie wiedzą o czym i najważniejsze chcą dokopać Fisz 😉

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 13:48

  Wizja,wybory już za 7,5 miesiąca.Trzeba konkretnie,zebrać się,i działać.Sa chętni?

  + 22
  - 22
 • Wizja
  o 07:38

  Dyskutować trzeba.

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 22:57

  Nie wiem gdzie,ale o naszym miescie trzeba rozmawiać Za 8 miesiecy będą do wyboru ludzie na następne 5 lat,czy ma to być powtorkaz kiepskiej,jak teraz,rozrywki?

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 20:13

  Zaproponował coś konkretnego,chosby listę tematów w akcji ratowania Chełma?Nikt,a więc zostawmy te nazwiska.

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 20:11

  A kto z tych co obecnie są w obiegu zapropon

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Wybierz Społecznika Roku
  295
  Szkoły szykują się do strajku
  327
  Jak usprawnić miejską komunikację?
  1 406
  Już pracują nad S12 do Dorohuska
  1 088
  Aquapark bez głowy
  1 780
  REKLAMA