REKLAMA
Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Chełm
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Położono kamień węgielny pod budowę Galerii Chełm – pierwszego centrum handlowego w mieście. W uroczystości u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej uczestniczyli 22 marca przedstawiciele władz samorządowych, inwestorów galerii, przyszłych najemców oraz innych firm zaangażowanych w realizację obiektu.

REKLAMA

Symboliczny akt erekcyjny pod budowę Galerii Chełm podpisali: Jakub Banaszek, prezydent Miasta Chełm, Monika Woźniak-Zawioła, dyrektor generalny Equilis w Polsce, Tomasz Szewczyk i Henrik Stig Moeller, partnerzy zarządzający Acteeum Group oraz Joanna Makowiecka-Gaca, prezes zarządu Karmar S.A. – Generalnego Wykonawcy inwestycji.


REKLAMA

Wmurowanie kamienia węgielnego to szczególna chwila na każdej budowie. Od teraz Galeria Chełm z każdym dniem będzie nabierała kształtów, a już za rok powita pierwszych klientów. Jesteśmy przekonani, że stworzymy miejsce, które będzie atrakcyjnym miejscem zakupów i spędzania wolnego czasu dla chełmian, mieszkańców całego regionu, a także klientów z pobliskiej Ukrainy i Białorusi – powiedziała Monika Woźniak-Zawioła, dyrektor generalny Equilis w Polsce.

Prace na budowie Galerii Chełm ruszyły pełną parą około miesiąc temu. Otwarcie powstającego za około 30 mln euro centrum zaplanowano na pierwszy kwartał 2020 roku. Wspólne przedsięwzięcie Acteeum Group i Equilis zaoferuje 55 lokali handlowo-usługowych na łącznej powierzchni 17,5 tys. mkw. W ramach inwestycji przebudowany zostanie ponad kilometrowy fragment ulicy Lubelskiej, wzdłuż której powstanie bezpieczna ścieżka rowerowa. Przy samym centrum handlowym ulokowany zostanie parking mieszczący ponad pół tysiąca aut.

Dziękujemy władzom Chełma za profesjonalną współpracę, która umożliwiła start budowy. Nasza galeria będzie ważnym udogodnieniem dla lokalnej społeczności, ułatwiając zrobienie zakupów bez konieczności dojeżdżania do innych miast. W sukces naszego projektu wierzą też popularne marki z Polski i zagranicy – poziom wynajęcia Galerii Chełm na rok przed otwarciem osiągnął już niemal 80%” – dodał Tomasz Szewczyk, partner zarządzający Acteeum Group.

W Galerii Chełm znajdą się m.in. sklepy: Lidl, CCC, SMYK, Rossmann, RTV Euro AGD, Martes Sport, Reserved, Sinsay, House, Cropp, Home&You, Diverse, Pepco, Esotiq, Swiss, Ziaja, Play, a także Księgarnia Świat Książki. Klienci zjedzą w restauracjach Olimp oraz Deli Pizza, a także skorzystają z usług – m.in. kantoru czy pralni ekologicznej.

Projekt architektoniczny Galerii Chełm powstał w pracowni NCA Architekci. Obiekt powstaje zgodnie z zasadami zielonego budownictwa, ubiegając się o międzynarodowy certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie „Bardzo Dobry”.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • To sen ja
  o 12:40

  Chełm to nie wszystko. W terenie ma fanów. Regularnie i radośnie zaszczycał imprezy i święta.

  + 22
  - 22
 • ixi
  o 07:59

  Krzysia trzeba by było ” chycić za jaja” ! Zgadza się, jest nam winny coś….. z półmiliarda! Galeria raz , blokowanie nam czyli miastu Chełm funduszy unijnych przez 12 lat, to dwa! Nie wiem czy jeszcze ktoś rozsądny w Chełmie będzie na niego głosował!

  + 22
  - 22
 • ixi
  o 07:56

  Nemo ,nie sr…. j ogniem! Lublin zadłuzony coś na połtora miliarda -70% budżetu i nikt nie rozpacza!
  U nasz dopiero coś ze 40% budżetu. Podobne miasto co Chełm zadłużone jest w Polsce na 392 mliardy zl a my dopiero na niecałe połowę tego! Oczywiście nie oznacza to ze Banaszek jak obiecał nie ma spłacić tego długu za co dostanie ” honorowe obuwatelstwo” hahahahaha!

  + 22
  - 22
 • Nemo
  o 09:05

  Nowe inwestycje, kamien węgielny. A kasa w miescie pusta i brak na wynagrodzenia i zobowiązania. Za rok miasto bankrut.i co Wy na to

  + 22
  - 22
 • To sem ja
  o 07:04

  A cwany Krzysio ma duuuuuużo więcej na sumieniu jak chodzi o Chełm.

  + 22
  - 22
 • K-Pax
  o 13:43

  A Krzysia Grabczuka tam nie było? Szkoda. To on tam powinien ” wisieć na tym placu za jaja”. To dzięki jego polityce ta galeria będzie z opóżnieniem kilknastu lat ,mniejsza o połowę! Miała mieć
  35 tys m2 powierzchni i od kulkunastu lat podatki by wpływały do kasy miasta a tak to jesteśmy do tyłu kilka milionów, bo „krzysiu” dostał pare groszy od kupców i blokowal to wszystko. To właśnie z tej przyczyny ( blokada formalno-prawna ze strony Grabczuka tej inwestycji ) inwestor „postawił” w wyborach na Fisz! I z tą Fisz musieliśmy się męczyć przez kolejnych 12 lat. Chociaż w przypadku tej inwestycji to ma ona ewidetne zaslugi: zmiana planu przestrzennego miasta, wydanie pozowlenia na budowę czyli to czego nie chciał zrobić Grabczuk! A to że w międzyczasie był krysys finansowy na świecie i banki odmówiły finasowanie tej inwestycji, to tudno miec oto do Fisz pretensje. To ani zasluga Banaszka ani pretensjado Fisz. Nalezy się cieszyć że wogóle coś będzie a nie pole z chwastami przy wjeżdzie do miasta! Bo do inwestycji i do mądrych ludzi na stanwiskach nie mamy szczęścia. Kiedyś idiota wojewoda ” burak”co to likwidował województwo do ostataniego krzesełka , później Dżaman prezydent to co rozpoczął zadłużanie miasta… itd itd!

  + 22
  - 22
 • obatel
  o 06:50

  ….ale sklepy w galerii…!! szkoda,ze nie ma jeszcze biedronki i żabki..!!

  + 22
  - 22
 • Gienek
  o 23:24

  te malkontent ,ktoremu nie do smiechu, zalosne jest to co piszesz,poprzednia wladza 12 lat sie podlaczala i bez skutku, zreszta nie tylko w tej materii, jak masz kompleksy chlopie z Twojego malego ego to rzeczywiscie jest „nie do smiechu” tylko wspolczuc nalezy, najlepiej zrobisz jak sie polozysz sie spac z tym swoim”ego nie do smiechu” he he he

  + 22
  - 22
 • Nie do smiechu
  o 19:32

  No cóż jak się rzadzić nie umie jak brak po 5 miesiacach jakichkolwiek efektow,tych rządów, jak sie nie spelnia obietnic wyborczych to przynajmniej mozna sie „podłączyc” pod prywatna inwestycje obwieszczajac „swoj sukces”. Zenada panowie pis żenada.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
  48 440
  NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
  5 312
  Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
  4 468
  Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
  481
  Prezydent podsumowuje swoje rządy
  1 564
  REKLAMA