REKLAMA
Wojsko ćwiczy na Lubelszczyźnie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mieszkańcy Chełma od kilku dni z niepokojem obserwują przemieszczające się po mieście i okolicach pojazdy wojskowe. Spokojnie, to tylko ćwiczenia. 

REKLAMA

Od ponad tygodnia żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina realizują szkolenie poligonowe na Lubelszczyźnie. Wiąże się to ze wzmożonym ruchem kolumn wojskowych.


REKLAMA

– Jednym z priorytetów naszych działań jest zachowanie bezwzględnego bezpieczeństwa, dlatego zwracamy się ze szczególnym apelem do wszystkich kierowców na Lubelszczyźnie – mówi por. Błażej Łukaszewski. – W najbliższych dniach, głównie w godzinach nocnych i wczesnoporannych na całej Lubelszczyźnie będzie wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych.

Z tego powodu wojskowi zwracają się z apelem do wszystkich kierowców, aby nie próbowali wyprzedzać kolumn, ani nie wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe.

Kierowcy muszą wiedzieć, że kiedy np. wymuszą pierwszeństwo na drodze – nagłe zatrzymanie kolumny pojazdów ważących po 20 i więcej ton, stanowi nie lada wyzwanie, a więc i niebezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników drogi.

Obecność wojska ze Szczecina to nie tylko utrudnienia w ruchu, ale także miłe spotkania. Np. w piątek (15 marca), mieszkańcy Krasnegostawu mieli okazję obejrzeć z bliska sprzęt wojskowy, jakim dysponuje 12. Brygada Zmechanizowana ze Szczecina.

Pokaz na zdjęciach por. Błażeja Łukaszewskiego.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
48 439
NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
5 311
Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
4 467
Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
481
Prezydent podsumowuje swoje rządy
1 564
REKLAMA