REKLAMA
Wojsko ćwiczy na Lubelszczyźnie
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mieszkańcy Chełma od kilku dni z niepokojem obserwują przemieszczające się po mieście i okolicach pojazdy wojskowe. Spokojnie, to tylko ćwiczenia. 

Od ponad tygodnia żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina realizują szkolenie poligonowe na Lubelszczyźnie. Wiąże się to ze wzmożonym ruchem kolumn wojskowych.


REKLAMA

– Jednym z priorytetów naszych działań jest zachowanie bezwzględnego bezpieczeństwa, dlatego zwracamy się ze szczególnym apelem do wszystkich kierowców na Lubelszczyźnie – mówi por. Błażej Łukaszewski. – W najbliższych dniach, głównie w godzinach nocnych i wczesnoporannych na całej Lubelszczyźnie będzie wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych.

Z tego powodu wojskowi zwracają się z apelem do wszystkich kierowców, aby nie próbowali wyprzedzać kolumn, ani nie wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe.

Kierowcy muszą wiedzieć, że kiedy np. wymuszą pierwszeństwo na drodze – nagłe zatrzymanie kolumny pojazdów ważących po 20 i więcej ton, stanowi nie lada wyzwanie, a więc i niebezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników drogi.

Obecność wojska ze Szczecina to nie tylko utrudnienia w ruchu, ale także miłe spotkania. Np. w piątek (15 marca), mieszkańcy Krasnegostawu mieli okazję obejrzeć z bliska sprzęt wojskowy, jakim dysponuje 12. Brygada Zmechanizowana ze Szczecina.

Pokaz na zdjęciach por. Błażeja Łukaszewskiego.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Strajk trwa. Egzaminy niezagrożone
412
Otwarcie amfiteatru. Lady Pank i przeboje lat 80-tych
926
Więcej za ogrzewanie
601
Remont „12” do negocjacji
1 116
Rozpoczął się strajk nauczycieli
1 319
REKLAMA