REKLAMA
Wpadła nieuczciwa kasjerka
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Za oszustwa odpowiedzą cztery osoby zatrzymane przez chełmskich policjantów. Zarzuty usłyszała kasjerka sklepu oraz trójka jej „klientów”, którym kobieta skanowała towary, ale nie naliczała ceny.

W sobotę wieczorem policjanci zostali poinformowani, że w jednym z chełmskich sklepów na gorącym uczynku zostały ujęte cztery osoby podejrzewane o kradzież. Na miejscu zdarzenia mundurowi ustalili, że jedną z ujętych osób jest  kasjerka sklepu, 47-letnia mieszkanka gminy Chełm. Jak się okazało,  nie naliczała cen za towary dla trójki klientów: 21-letniego mieszkańca Chełma, 20-letniej mieszkanki Chełma oraz 21-letniej mieszkanki gminy Turobin.


REKLAMA

Kasjerka skanowała ceny znajdujących się na taśmie towarów trójki wymienionych klientów, jednak nie podliczała wartości zakupu do rachunku. Trójka młodych osób podchodziła do kasy oddzielnie, aby nie wzbudzać podejrzeń. Łupem oszustów padły artykuły spożywcze i przemysłowe na kwotę około 500 zł.

Cała czwórka została zatrzymana i usłyszała zarzuty oszustwa. Teraz policjanci sprawdzają, czy osoby te już wcześniej nie okradały tego sklepu w podobny sposób.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, oszustwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem
124
Ferie. Nie siedź w domu
229
Biuro pomoże zdobyć fundusze na termomodernizację
493
Wiosną ruszy budowa galerii
1 464
Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
4 081
REKLAMA