REKLAMA
Wrócili studenci
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

1 października – do sal wykładowych wrócili studenci. W największej chełmskiej uczelni czyli Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej to około 2000 osób.

REKLAMA

Skończyły się studenckie wakacje. Dzisiaj, 1 października br., rozpoczął się nowy rok akademicki 2018/2019. W chełmskiej PWSZ zaczęły się zajęcia dla około 2000 studentów, w tym prawie 700 osób to studenci pierwszego roku. Około 90 osób to studenci – obcokrajowcy. Najliczniejsza grupa zasiadła w salach Instytutu Nauk Technicznych i Lotnictwa. Na brak studentów nie narzekają też takie kierunki jak pedagogika, stosunki międzynarodowe czy pielęgniarstwo.


REKLAMA

Nowością dla zamiejscowych studentów PWSZ jest możliwości zamieszkania w domu studenckim. Oficjalne otwarcie akademika odbyło się pod koniec września. Pisaliśmy o tym tutaj.

Uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego 2018/2019 zaplanowano w PWSZ na niedzielę, 7 października.  Szczegółowy program uroczystości znajdziecie tutaj.
O godz. 9 odprawiona zostanie msza św. w bazylice na chełmskiej Górce, a o godz. 11, w auli przy ul. Wojsławickiej 8B, rozpoczną się uroczystości związane z immatrykulacją studentów I roku czyli symbolicznym przyjęciem „pierwszaków” do społeczności akademickiej.
Wykład inauguracyjny wygłosi dr Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Zajęcia dydaktyczne semestru zimowego trwać będą do 4 lutego 2019 r., z pominięciem oczywiście przerwy świątecznej (21.XII.2018-6.I.2019).
Semestr letni zacznie się 26 lutego, a zakończy 23 czerwca 2019 r.
Więcej przydatnych informacji dla studentów (np. dotyczących zasad ubiegania się o stypendia czy  wyjazd w ramach programu Erasmus) znaleźć można na stronie Uczelni oraz na profilu na FB.

Na zdjęciu: immatrykulacja studentów I roku w 2017 r.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
48 439
NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
5 311
Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
4 467
Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
481
Prezydent podsumowuje swoje rządy
1 564
REKLAMA