REKLAMA
Wsparcie dla szkół
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Sześć chełmskich szkół zawodowych otrzyma łącznie około 5 mln zł. Będą mogły za to kupić laboratoria i pracownie specjalistyczne.

Wczoraj, 25 września, władze Chełma podpisały umowę na realizację projektu o wartości ponad 5 mln złotych, z czego prawie 4,5 mln pochodzić będzie z funduszy unijnych. Projekt przewiduje m.in. prace budowlane i zakupy wyposażenia dla sześciu chełmskich szkół zawodowych i ustawicznych.


REKLAMA

W szkołach powstać mają m.in. nowe pracownie, w tym laboratoria komputerowe, pracownie mechaniczna samochodowa i mechatroniki, pracownia gastronomiczna. Część szkół otrzyma nowoczesny sprzęt i oprogramowanie mające służyć do nauki zawodów, w tym: technik bhp, ochrony, spedycji portów i terminali, górnik, technik elektryk, mechatronik, teleinformatyk itd.

Generalnie w projekcie chodzi o podniesienie poziomu kształcenia technicznego młodzieży. Będzie to miało istotny wpływ na kształtowanie się lokalnego rynku pracy.
Z projektu skorzystają szkoły:
Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych, Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych, Centrum Kształcenia Praktycznego oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Minister Brudziński w Chełmie
739
Jest nowy skarbnik miasta
4 321
Trwa druga sesja Rady Miasta
1 191
Pierwsza sesja pełna niespodzianek
2 185
Mamy nowe władze miasta
2 440
REKLAMA