REKLAMA
Wspieraj lokalnie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Samorząd zachęca chełmian do wspierania lokalnych organizacji pożytku publicznego poprzez odliczenie na ich rzecz 1% podatku.

W Chełmie działają 22 organizacje pożytku publicznego, które na różnych polach wspierają mieszkańców miasta i regionu. Ich działalność jest możliwa m.in. dzięki darowiznom, w tym odpisom 1 proc. podatku od osób fizycznych. Stąd inicjatywa Departamentu Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Chełm, by chełmianie wspierali „swoich”.

Reklama

Miasto ułatwia przekazanie wsparcia lokalnym podmiotom OPP. Na stronie internetowej chelm.pl, w zakładce „Miasto i Urząd” znajduje się odnośnik do bezpłatnego oprogramowania podatkowego PITax.pl Łatwe podatki. Aplikacja krok po kroku pomaga w złożeniu zeznania podatkowego i udostępnia aktualną listę organizacji pozarządowych działających w Chełmie. Z listy wystarczy wybrać tę, której chcemy przekazać procent naszego podatku.

Projekt ,,Wspieraj lokalnie” prowadzi Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych. Miasto Chełm włączyło się w przedsięwzięcie z końcem 2018 roku, promując w ten sposób lokalne organizacje pozarządowe uprawnione do otrzymywania 1 proc. podatku.

Na zdjęciu: Dzień Organizacji Pozarządowych w Chełmie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
REKLAMA