REKLAMA
Wszystko o PPK – bezpłatne szkolenie dla pracodawców
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pracownicze Plany Kapitałowe to temat szkolenia dla pracodawców, które odbędzie się w Chełmie 5 września. Od przyszłego roku kolejna grupa pracodawców będzie musiała utworzyć PPK dla swoich pracowników.

Reklama

Pracownicze Plany Kapitałowe to dobrowolny system długoterminowego oszczędzania dla pracowników, realizowany przy współpracy z pracodawcami oraz państwem.
O zasadach działania PPK będzie można dowiedzieć się więcej podczas szkolenia, które poprowadzi ekspert z Polskiego Funduszu Rozwoju. Spotkanie jest przeznaczone dla pracodawców.

Bezpłatne szkolenie odbędzie się 5 września w chełmskiej placówce Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przy al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 8. Rozpocznie się o godz. 10.00. Zapisy pod numerem telefonu: 82 565 34 55, wew. 100.

– Zgodnie z nowymi przepisami pierwsze firmy rozpoczęły tworzenie PPK dla swoich pracowników od lipca tego roku – informuje Małgorzata Korba, rzecznik prasowy ZUS w woj. lubelskim. – Chodzi o duże zakłady, zatrudniające ponad 250 osób.

Od początku przyszłego roku obowiązek tworzenia PPK obejmie zakłady pracy zatrudniające ponad 50 osób, a od 1 lipca 2020 roku – firmy zatrudniające co najmniej 20 osób.
Pozostałe zakłady pracy, w tym jednostki sektora finansów publicznych, mają tworzyć PPK od 2021 roku.

Napisz komentarz
 • Zawsze jest dobrze ludzi szkolić.W tym przypadku jest to bardziej potrzebne niż w innych sprawach.Gdyż wielu ludzi nie wie nawet jak to ppk działa, bazują tylko na tym że ktoś im coś powie. Co niejednokrotnie jest kłamstwem powtarzanym wiele razy, A tak osoby przeszkolone będą mogły w jasny i konkretny sposób wyjaśniać innym jak ten system działa.

 • I bardzo dobrze że kolejne zakłady będą przystępować do PPK. W niejednej prywatnej firmie,pracodawca na czas wypłaty nie potrafi zrobić a co dopiero dać dodatkową premie.No niestety nasze standardy pracodawców dalekie są od europejskich. A tak przynajmniej coś będa musieli kazdemu dopłacić .Bardzo dobry pomysł.

 • Dobrze ze bezpłatne to moze skorzystaja. A przyda sie, bo jak wiadac ogolna wiedza na temat czy samego ppk czy zaczynajac w ogole od podstaw oszczedzania jest w wielu wypadkach niewielka. Brakuje nam naprawde solidnych fundamentów wiedzy o inwestowaniu…dlatego boimy sie ppk, gdzie świat korzysta z takich programow od lat

 • U nas były takie szkolenia i nawet pracownicy mogli się przyłączyć żeby w ogóle zobaczyć z czym to się wszystko je. Efekt był taki, że praktycznie wszyscy są zainteresowani uczestnictwem

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
  2 323
  DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
  1 139
  Miasto kupiło młyn
  1 082
  Spółki miejskie. Jedne odrabiają, inne mnożą straty
  1 863
  DK 12. Jest ugoda, rusza budowa
  4 773
  REKLAMA