REKLAMA
Wybieramy najpiękniejsze palmy i pisanki
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Krasnostawski Dom Kultury ogłosił 19. edycję konkursu „Palma i pisanka Wielkanocna”. Kto przygotuje najpiękniejsze tradycyjne palmy i pisanki w powiecie krasnostawskim?

Konkurs skierowany jest do twórców zrzeszonych i niezrzeszonych w klubach, oddziałach i stowarzyszeniach twórców ludowych z powiatu krasnostawskiego. Jego celem jest poszerzenie wiedzy na temat polskich tradycji, technik wyrobu,  materiałów, znaczenia palm i pisanek w kulturze ludowej oraz wymiany wiedzy  na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia palm i pisanek.


REKLAMA

Regulamin konkursu dostępny jest w KDK i na stronie www.kultura.krasnystaw.pl

Rozstrzygnięcie konkursu połączone z tradycyjnym Kiermaszem Wielkanocnym odbędzie się 13 kwietnia, o godz. 10:00, w holu Krasnostawskiego Domu Kultury.

Organizator zachęca rękodzielników do sprzedaży swoich wyrobów o charakterze Wielkanocnym (palmy, pisanki, stroiki, baranki, koszyczki, serwetki i inne wyroby świąteczne) w ramach kiermaszu – szczegóły w sekretariacie KDK.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Chełm
1 023
Nowe samoloty przekazane studentom
174
Będą stypendia dla najzdolniejszych
653
Wybierz Społecznika Roku
345
Szkoły szykują się do strajku
414
REKLAMA