REKLAMA
Wybieramy najpiękniejsze palmy i pisanki
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Krasnostawski Dom Kultury ogłosił 19. edycję konkursu „Palma i pisanka Wielkanocna”. Kto przygotuje najpiękniejsze tradycyjne palmy i pisanki w powiecie krasnostawskim?

REKLAMA

Konkurs skierowany jest do twórców zrzeszonych i niezrzeszonych w klubach, oddziałach i stowarzyszeniach twórców ludowych z powiatu krasnostawskiego. Jego celem jest poszerzenie wiedzy na temat polskich tradycji, technik wyrobu,  materiałów, znaczenia palm i pisanek w kulturze ludowej oraz wymiany wiedzy  na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia palm i pisanek.


REKLAMA

Regulamin konkursu dostępny jest w KDK i na stronie www.kultura.krasnystaw.pl

Rozstrzygnięcie konkursu połączone z tradycyjnym Kiermaszem Wielkanocnym odbędzie się 13 kwietnia, o godz. 10:00, w holu Krasnostawskiego Domu Kultury.

Organizator zachęca rękodzielników do sprzedaży swoich wyrobów o charakterze Wielkanocnym (palmy, pisanki, stroiki, baranki, koszyczki, serwetki i inne wyroby świąteczne) w ramach kiermaszu – szczegóły w sekretariacie KDK.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest umowa na nową siedzibę INM
581
Hala produkcyjna już gotowa
661
Stawiamy na naukę
429
Będzie nowa spółka kolejowa
957
Komu mandat do PE? Zobacz listy
982
REKLAMA