REKLAMA
Kiedy wybierzemy władze miasta?
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jesienią wybierzemy naszych przedstawicieli w samorządach. Wciąż jednak nie znamy dokładnej daty wyborów.  Rozważane są trzy terminy.

Pod uwagę brane są trzy niedziele: 21 października, 28 października lub 4 listopada. Z podanych terminów, niedziela 21 października jest dniem z zakazem handlu. To mogłoby mieć wpływ na frekwencję – więcej  osób zamiast do pracy, mogłaby iść głosować. To ważny argument zważywszy, że wybory samorządowe w naszym kraju nie cieszą się dużym zainteresowaniem, ani największą frekwencją.

Wybory samorządowe to wybory członków władz lokalnych. W wypadku Chełma, które jest miastem na prawach powiatu, wybierać będziemy prezydenta miasta, 23 radnych miejskich oraz radnych sejmiku województwa.


REKLAMA

31 stycznia br. w życie weszła nowelizacja kodeksu wyborczego. Kadencja samorządów wyniesie od teraz 5 lat, a głosowanie korespondencyjne będzie możliwe tylko dla osób niepełnosprawnych. Największą zmianą jest wprowadzenie zasady dwukadencyjności dla prezydentów miast, burmistrzów i wójtów.

Napisz komentarz

 • Andrzej S
  o 23:13

  Ha,ha

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 17:54

  Terminysaok.Ale gdzie konkretni kandydaci? Dalej tylko będą partyjniacy?A gdzie jakikolwiek Pomysł na Chełm?Jak wyciągnąć nasze miasto z dna upadku?

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  REKLAMA