REKLAMA
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Reklama

Jakub Banaszek poprał dziś jednoznacznie dwójkę kandydatów do parlamentu. Do Sejmu – Annę Dąbrowską-Banaszek, natomiast do Senatu prof. Józefa Zająca. 

Prezydent odniósł się podczas briefingu do najnowszych inwestycji w chełmskiej PWSZ – Instytutu Nauk Medycznych oraz Instytutu Elektrotechniki. Przedstawił także kandydatów PiS do Sejmu i Senatu. 

– Dwójka naszych kandydatów gwarantuje dalszy rozwój projektu budowy Instytutu Nauk Medycznych oraz akademickości w Chełmie – mówił Prezydent Jakub Banaszek. – Pana Senatora nie trzeba przedstawiać. Jest ojcem sukcesu chełmskiej PWSZ. To osoba, która zawsze zabiega w ministerstwach o sprawy uczelni i Chełma.

Do Sejmu natomiast będzie kandydowała Anna Dąbrowska – Banaszek. Lekarz specjalista chorób wewnętrznych i alergolog. Od 30 lat związana z chełmskim szpitalem. 

– Pani Anna Dąbrowska-Banaszek jest ekspertem w zakresie służby zdrowia. Jest osobą, która będzie wspierała projekt Instytutu Nauk Medycznych. Tym bardziej, że ma poparcie ministra zdrowia Pana Łukasza Szumowskiego – zapewnił Jakub Banaszek […] – To także jedyna kandydatka w naszym okręgu z poparciem Wicepremiera Jarosława Gowina.

Senator Józef Zając także udzielił poparcia kandydatce. – Z pełnym przekonaniem popieram start w wyborach Pani Anny Dąbrowskiej-Banaszek. Bardzo nam zależy, aby Chełm i okolice rozwijały się harmonijnie – podkreślił. 

– Najbliższe mojemu sercu są sprawy ochrony zdrowia, a także osób niepełnosprawnych. Mamy tu wiele do zrobienia – mówiła A. Dąbrowska Banaszek. – Jeśli zostanę wybrana, będę wspierała moje rodzinne strony. Uważam, że oceny tego typu, że jesteśmy w tzw. „Polsce B” są niesprawiedliwe. Te szanse powinny być wyrównywane równo w całym kraju. Kandydowanie jest dla mnie zaszczytem, ale i zobowiązaniem do ciężkiej pracy – informowała. 

Prezydent Banaszek poinformował także, że niedługo powstanie Honorowy Komitet Poparcia Anny Dąbrowskiej-Banaszek. Na jego czele stanie Posłanka do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek

Napisz komentarz
 • Sawa do mnie doskonale dociera że ty nie chcesz władzy , ale wyborach chcialeś brac udział, nawet na prezydenta stratować, tylko że nie było chętnych co by chcieli razem z Tobą.
  Nie chcesz ale byś ją wziął jakby ci ktoś ją dał! hehehe
  Znasz jakiegoś polityka co by powiedział że chce władzy. Nikt jej nie chce tylko musi ją wziąc bo lud tak chce!
  Bo chce tak jak ty porządku i pożytku z władzy dla ludzi. A co z tego wychodzi to sam wiesz.

  • No i nic nie rozumiesz,ja chciałem,żeby obudzić ruch obywatelski,a tu się okazało,że obywatele wolą spać.

   • Ty Sawa? Sam w pojedynke pisząc posty a tym portaliku. hehehhe
    No i wyszło ci! Obudzileś , wywalili Fisz i wybrali Banaszka. Zamienił stryjek siekierke na kijek!

   • Duduś,faktycznie tylko Fisz i Banaszek robili kampanię,inni nie próbowali wygrać.

 • Alex,czy do ciebie nie dociera,że ja nie chcę władzy,ja chcę po prostu porządku i pożytku z władzy dla ludzi.

 • Precyzyjniej rzecz ujmując , władza najpierw zabiera, w formie podatkow i innych danin a następnie „daje” zwykle według uznania a przede wszystkim zgodnie ze swoim interesem. Panu Sawie trudno to zrozumieć bo on nigdy nie dzierżył choć kawałeczka władzy i tym samym nie musiał dzielić żadnych dóbr. Tak było jest i będzie. Graczuk dawał kase tym gdzie miał w tym interes . Dlatego dawał gminom oraz kasę dostwał Zamość , Biala i Krasnystaw o tam rządziało PO. Z tego też względu Chełm nie dostwal kasy co było zgodnie z interesem partyjnym. Dla PO było najlepiej jak Chełm tonął w długach, to była konkurencja . Tak samo jest teraz . Chełm dostaje kasę bo w Chełmie i wojewodztwie rządzi PiS. Jak w Chełmie rządziłaby Fisz i do tego z błogoslawieństwem Grabczuka dalej byśmy na żadnę kasę nie mogli liczyć. To jedno co na m się ” głupim chełmofonom ” udało. Rzutem na taśmę. I tu także widac perfidię Graczuka ktory dobrze wiedział że popierając Fisz w II turze daje „pocałunek śmierci” dla miasta i jego mieszkańcow w sytuacji gdy w wojewodztwie rządzić będzie PiS a w Chełmie by rządziła Fisz z Graczukiem. On jednak mysliał tylko o sobie i swoim ” korycie ” i jakiejś ” posadzie w mieście. Jesteś to w stanie zrozumiec p.Sawa?

 • Prokurator Robert Scurvy

  Panie Sawa kazda wladza daje pieniądze gdy je ma a jak nie ma to zabiera, haha.
  Dowcip zaczyna sie jak i komu a na to maja wplyw rozne okoliczności. Bodajze Ludwik XV obdarzyl swojego lekarza ktory zoperowal mu cos w krolewskiej d… tytuł markiza i stosowny do tego majatek.

 • Procurator jak obecna władza daje forsę,to inna bajka.

 • Czyli u pana Sawy wszystko po staremu…
  Jak się chłop zatnie, to na amen!
  Świat panie Sawa jest mały, a Chełm jeszcze mniejszy niż to się można spodziewać. Nie ma co rzeczywistości czarować.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  REKLAMA