REKLAMA
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Reklama

Jakub Banaszek poprał dziś jednoznacznie dwójkę kandydatów do parlamentu. Do Sejmu – Annę Dąbrowską-Banaszek, natomiast do Senatu prof. Józefa Zająca. 

Prezydent odniósł się podczas briefingu do najnowszych inwestycji w chełmskiej PWSZ – Instytutu Nauk Medycznych oraz Instytutu Elektrotechniki. Przedstawił także kandydatów PiS do Sejmu i Senatu. 

– Dwójka naszych kandydatów gwarantuje dalszy rozwój projektu budowy Instytutu Nauk Medycznych oraz akademickości w Chełmie – mówił Prezydent Jakub Banaszek. – Pana Senatora nie trzeba przedstawiać. Jest ojcem sukcesu chełmskiej PWSZ. To osoba, która zawsze zabiega w ministerstwach o sprawy uczelni i Chełma.

Do Sejmu natomiast będzie kandydowała Anna Dąbrowska – Banaszek. Lekarz specjalista chorób wewnętrznych i alergolog. Od 30 lat związana z chełmskim szpitalem. 

– Pani Anna Dąbrowska-Banaszek jest ekspertem w zakresie służby zdrowia. Jest osobą, która będzie wspierała projekt Instytutu Nauk Medycznych. Tym bardziej, że ma poparcie ministra zdrowia Pana Łukasza Szumowskiego – zapewnił Jakub Banaszek […] – To także jedyna kandydatka w naszym okręgu z poparciem Wicepremiera Jarosława Gowina.

Senator Józef Zając także udzielił poparcia kandydatce. – Z pełnym przekonaniem popieram start w wyborach Pani Anny Dąbrowskiej-Banaszek. Bardzo nam zależy, aby Chełm i okolice rozwijały się harmonijnie – podkreślił. 

– Najbliższe mojemu sercu są sprawy ochrony zdrowia, a także osób niepełnosprawnych. Mamy tu wiele do zrobienia – mówiła A. Dąbrowska Banaszek. – Jeśli zostanę wybrana, będę wspierała moje rodzinne strony. Uważam, że oceny tego typu, że jesteśmy w tzw. „Polsce B” są niesprawiedliwe. Te szanse powinny być wyrównywane równo w całym kraju. Kandydowanie jest dla mnie zaszczytem, ale i zobowiązaniem do ciężkiej pracy – informowała. 

Prezydent Banaszek poinformował także, że niedługo powstanie Honorowy Komitet Poparcia Anny Dąbrowskiej-Banaszek. Na jego czele stanie Posłanka do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek

Napisz komentarz
 • Gienek
  Jape to widzę, że Ty masz…. Chorągiewko na wietrze……. Nikt
  nikomu niczego nie zabrania, ale jak się ktoś wybiera ,, w parlamenty,,, to nie wystarcza specjalizacja (ekspert) i nie szuka
  się Honorowych Komitetów……nie sztuka mówić utraty slogan
  o Polsce B, bo to już od lat istnieje i niczego nie zmienia po każdej
  kampanii……mówią, że…,,jak nie potrafisz to nie pchaj się na
  afisz,, koniec, kropka. Niech każdy robi to co najlepiej potrafi, a nie dominuje rzadza pieniądza i tani poklasku…. Facecie G.

 • „Kasztan” – a coz w tym zlego ze Prezydent udzielil poparcia swojej mamie, co mial Grabczka poprzec -spojrz na inne miast a kto i w jakich relacja popiera,spoj na W-wa, na Gdansk ? Ja na pewno oddam glos na nia – jest gwarantem wsparcia polityki Prezydenta wobec miasta i regionu. „Kasztan” jesli uwazasz ze to sprzeczne czy zabronione to wskaz przepis-inaczej pierdzielisz smutki,a jak sie nudzi Tobie to udziel poparcia bylej Prezydent p. Fisz i calej schedzie postkomuny. „Mieszkaniec” a Ty od czego jestes ekspertem? chyba tylko od darcia „japy” na roznych forach. „Mieszkaniec” pochwal sie z jaka inicjatywa wyszedles do wladz miasta czy co uczyniles na rzecz miasta w ciagu ostanich 10 m-cy i przedstaw sie jako jako The Best 🙂

 • Prokurator Robert Scurvy

  Nie przesadzaj Piotr. Zajac nie jest w PiS tylko zjednoczonej prawicy a dokladnie w Porozumieniu Gowina. To jest partia ktora ma korzenie z PO. Prezydent Banaszek wywodzi z mlodych PO. Wyglada na to jest ta czesc inteligencji ktora sprzedala sie Pisowi. Nie wiem czy straca czy zyskaja jak narazie to zyskują. Moze o to chodzilo w tym mariazu, hehe.

 • Jestem w szoku. Pan Profesor Zając z PiSem. Człowiek mądry, wykształcony, który dał miastu nowy poziom wyższego ksztalcenia i z takim poparciem społecznym. Przecież w perspektywie kilku lat bardzo straci na takim mariażu. Pomimo wielkiego szacunku dla Pana Profesora, będą to pierwsze wybory w których nie oddam na niego swojego głosu.

 • Hehehe poparł swoją matkę, dobry koleś

 • Ciekawi mnie w jakim konkretnie kierunku Pani A. Dabrowska
  kandydatka do Sejmu RP jest ekspertem, czy z racji tej, że jest
  lekarzem specjalistą-alergologiem???……… No tak użycie synonimu ,,,, ekspert,,,, brzmi już inaczej, ale to jest to samo
  znaczenie…… Potrzebny jest w tym przypadku Honorowy Komitet
  Poparcia na czele z p. Mazurek? Kto to będzie finansowal????
  Aaaaaaa…… za darmo!
  Lubu Dubu…….. Popieram! Tych aparatczykow widać jak na dłoni
  i będzie więcej!

 • Słusznie mówi się na mieście: kto jeszcze został tu po ostatnich wyborach prezydenckich, już nigdy nie będzie potrafił śmiać się w cyrku. Jak widać program „rodzina na na swoim” ma się nieźle. Mowa tu również o pierwszej w szeregu Pani dzielnie trzymającej tabliczkę z nazwskiem kandydatki do sejmu. Przydały by się głębsze statystyki ile rodzin chełmskich aparatczyków żyje sobie bezstresowo z naszych podatków.

 • KatzPodola-ale Arlukowicz to to zadne PO tylko SLD-do PO przeszedl ze wzgledu na kariere i kase podobine jak do PE. Mowicz ze lekarze nie powinni sie pachac do polityki-idac tym sladem mozna by powiedziec ze 90% zawodow nie powinno pchac sie do polityki choc przciez sa tez wyjatki: Zembala Religa. jak sobie przypominam to przed 4 laty byla tak gwiazda krzyczaca setkami banerow „jestem stad” i co dla Chelma sie z tego tytulu wydarzylo?-Katz glosuj na Grabczuka- to „swoj chlop”-krzydy Chelmowi nie da zrobic juz to pokazal przeciez a jak on mowi bedzie walczyl,o pieniedze to pytanie z kim – PO kiedys jasno wyrazilo sie co do sciany wschodniej. Kto z listy „Prawicy” jest w stanie wesprzec Prezydenta ale rownoczesnie zadbac o region? Pytanie otwarte.

 • Lekarze nie powinni pchać się do polityki. Przykład to Arłukowicz. Gorszego ministra zdrowia jak on nie było

 • Mamo chwalą nas kto ja ciebie a ty nas…..ŻENADA!!!!!

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
  210
  USC i magistrat do remontu
  441
  Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
  3 039
  DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
  1 250
  Miasto kupiło młyn
  1 218
  REKLAMA