REKLAMA
Wybuchowe plony
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ponad 300 sztuk amunicji oraz elementy broni maszynowej wykopał w czwartek na swoim polu mieszkaniec gminy Izbica.  Niecodziennymi „plonami” zajęli się saperzy.

REKLAMA

W czwartek rano mieszkaniec gminy Izbica powiadomił krasnostawskich policjantów, że na swoim polu w Tarzymiechach wykopał amunicję i elementy broni. Niezwykłe „plony” zebrał w trakcie prowadzonych prac polowych.


REKLAMA

Przybyli na miejsce funkcjonariusze wezwali patrol saperski. Wojskowi stwierdzili, że w skrzynce wykopanej przez 43-latka znajduje się ponad 300 sztuk amunicji do broni maszynowej oraz elementy karabinu maszynowego. Pochodzą one prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.
Saperzy zabrali amunicję do zniszczenia, a policjanci zabezpieczyli elementy broni do dalszych badań. Sprawdzono też teren wokół miejsca znaleziska, ale nie ujawniono innych militariów.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Ważne dla wcześniejszych emerytek, które urodziły się w 1953 r.
850
Skromne szanse Chełma
1 165
Otwarcie amfiteatru. Lady Pank i przeboje lat 80-tych
1 019
Więcej za ogrzewanie
659
Remont „12” do negocjacji
1 160
REKLAMA