REKLAMA
Wydało go DNA
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Obywatel Ukrainy musiał być bardzo zdziwiony, kiedy zatrzymano go zaraz po wjeździe do Polski. Zarzut: włamania, których dokonał w Krasnymstawie w grudniu 2017 roku.

Reklama
Krasnostawscy kryminalni ustalili sprawcę dwóch kradzieży z włamaniem, do których doszło w grudniu 2017 roku na terenie miasta. Sprawca, pokonując zabezpieczenia warsztatu mechaniczno-wulkanizacyjnego, dostał się do środka i zabrał stamtąd sprzęt i narzędzia o wartości ponad 30 tys. zł.
Tej samej nocy włamał się do innego przedsiębiorstwa, gdzie jego łupem padły kolejne przedmioty.Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą włamań jest 51-letni obywatel Ukrainy. Policjantom w pracy pomogły badania DNA śladów pozostawionych na miejscu.
Kilka dni temu włamywacz został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, kiedy przekroczył granicę Polski. Mundurowi znaleźli przy nim narzędzia służące do włamań. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna dokonał także dwóch włamań na terenie Lublina. Sprawca został zatrzymany, a dziś (6 września) sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.
Za kradzież z włamaniem prawo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
212
USC i magistrat do remontu
442
Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
3 039
DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
1 250
Miasto kupiło młyn
1 218
REKLAMA