REKLAMA
Wymalują przejazdy rowerowe na czerwono
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

To bardzo dobra informacja dla wszystkich miłośników dwóch kółek. Zarząd Dróg Miejskich zlecił wymalowanie przejazdów rowerowych na widoczny, czerwony kolor. 

Reklama

Wszystkie przejazdy rowerowe przez jezdnię będą bardziej widoczne i co za tym idzie bezpieczniejsze. – Chcemy, by kierujący samochodem już z daleka widział, że zbliża się do przejazdu rowerowego. To, mamy nadzieję, wpłynie korzystnie na bezpieczeństwo rowerzystów – wyjaśnia Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie.

W Chełmie nie wszystkie przejścia przy ścieżkach rowerowych są również przejazdami rowerowymi! Zgodnie z przepisami, jeśli nie ma wymalowanego przejazdu dla rowerzystów i nie ma odpowiedniego oznakowania powinniśmy przeprowadzić nasz rower przez przejście. Przejazd przez przejście dla pieszych może nas kosztować nawet 100 złotych.

Przypomnijmy!

Kierowca samochodu, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.

Malowania doczeka się kilkanaście przejazdów dla pieszych, głównie przy ul. szpitalnej, Armii Krajowej, czy AWP w Chełmie. Drogowcy prace mają rozpocząć już niebawem.

Jak oceniacie pomysł dodatkowego malowania przejazdów na czerwono? Czy uważacie, że ten zabieg poprawi bezpieczeństwo miłośników dwóch kółek? Czekamy na Wasze opinie. 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
USC i magistrat do remontu
336
Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
2 561
DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
1 170
Miasto kupiło młyn
1 125
Spółki miejskie. Jedne odrabiają, inne mnożą straty
1 886
REKLAMA