REKLAMA
Wymyślmy dworzec
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pierwsze konsultacje w sprawie modernizacji chełmskiego dworca PKP zaplanowano na wtorek (21 listopada br.). Samorząd miasta oraz PKP chcą wiedzieć, jakie oczekiwania mają mieszkańcy w związku z planowaną modernizacją.

Prezydent Miasta Chełm oraz Polskie Koleje Państwowe S.A., zapraszają na „Warsztaty kreatywne” dotyczące modernizacji Dworca PKP Chełm Główny. Warsztaty to pierwszy etap konsultacji społecznych, realizowanych jeszcze przed przystąpieniem do prac projektowych. Podczas spotkania określone zostają ramy funkcjonalno-użytkowe inwestycji, a uczestnicy mogą zgłaszać swoje pomysły, oczekiwania i uwagi.


REKLAMA

Na spotkanie zapraszani są przedstawiciele lokalnych społeczności, organizacji pozarządowych, grupy interesariuszy oraz władze samorządowe. PKP będą reprezentowane m.in. przez osoby bezpośrednio odpowiedzialne za projektowanie i realizację przebudowy.

Przypomnijmy, że Dworzec PKP Chełm Główny znalazł się na liście 74 dworców w Polsce, które zostaną zmodernizowane (przebudowane, wyremontowane itd.) w ramach Programu Inwestycji Dworcowych 2016-2023. PKP chwalą się, że jest to największe przedsięwzięcie w historii polskiej kolei.

Spotkanie w Chełmie ma charakter otwarty, ale zainteresowani powinni potwierdzić swój udział telefonicznie pod nr 82 564 36 68 lub e-mailem: [email protected].

Warsztaty rozpoczną się  godz. 16, we wtorek 21 listopada 2017 r., w sali nr 1 na parterze Urzędu Miasta przy Lubelskiej 65.

 

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej
  o 12:44

  A Plac Dworcowy?

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Wigilia chełmian
  128
  Budżetowe konsultacje
  322
  Minister Brudziński w Chełmie
  762
  Jest nowy skarbnik miasta
  4 389
  Trwa druga sesja Rady Miasta
  1 196
  REKLAMA