REKLAMA
Wyróżnienie dla lubelskich Terytorialsów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Prezydent RP Andrzej Duda wyróżnił 2 Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej. 2 maja br. z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą, lubelscy Terytorialsi wyróżnieni zostali wręczeniem flagi państwowej.

REKLAMA

Podczas uroczystości na dziedzińcu Belwederu w Warszawie, z udziałem najwyższych władz państwowych, wojskowych, oraz środowisk kombatanckich i zaproszonych gości, Prezydent RP Andrzej Duda wyróżnił 2 Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej wręczeniem flagi państwowej. Flagę z rąk Prezydenta odebrał dowódca lubelskiej brygady płk Tadeusz Nastarowicz.


REKLAMA

O tym jak ważne jest to wyróżnienie niech świadczą słowa Prezydenta RP Andrzeja Dudy:

Eksponujcie ją Państwo z dumą i radością – jako manifestację oddania Polsce i wyraz naszej tożsamości. Jako symbol wspaniałego dorobku naszego narodu (…).
Biało-czerwona flaga jest jednym z najczcigodniejszych symboli Rzeczypospolitej. Jednoczy ona i umacnia naszą polską wspólnotę. Jest świadkiem historii ojczystej oraz znakiem patriotyzmu i tożsamości narodowej”.

Z kolei dowódca 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Tadeusz Nastarowicz podkreślił, że:

(…) wyróżnienie to jest dla nas – wszystkich żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej – szczególne, to docenienie bardzo dużego wysiłku, jaki na co dzień w swoją służbę wkładają żołnierze z lubelskiej brygady.

Prezydent wyróżnił wręczeniem flagi 2 LBOT  jako instytucję szczególnie zasłużoną w działalności społecznej i kulturalnej oraz rozpowszechniającą patriotyzm.

Zwyczaj wręczania flagi zapoczątkowany został w 2007 r. Flaga przyznawana jest m.in. wyróżniającym się organizacjom, instytucjom, jednostkom wojskowym.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest umowa na nową siedzibę INM
547
Hala produkcyjna już gotowa
616
Stawiamy na naukę
410
Będzie nowa spółka kolejowa
933
Komu mandat do PE? Zobacz listy
949
REKLAMA