REKLAMA
Wyróżnienie dla lubelskich Terytorialsów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Prezydent RP Andrzej Duda wyróżnił 2 Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej. 2 maja br. z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą, lubelscy Terytorialsi wyróżnieni zostali wręczeniem flagi państwowej.

Reklama

Podczas uroczystości na dziedzińcu Belwederu w Warszawie, z udziałem najwyższych władz państwowych, wojskowych, oraz środowisk kombatanckich i zaproszonych gości, Prezydent RP Andrzej Duda wyróżnił 2 Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej wręczeniem flagi państwowej. Flagę z rąk Prezydenta odebrał dowódca lubelskiej brygady płk Tadeusz Nastarowicz.

O tym jak ważne jest to wyróżnienie niech świadczą słowa Prezydenta RP Andrzeja Dudy:

Eksponujcie ją Państwo z dumą i radością – jako manifestację oddania Polsce i wyraz naszej tożsamości. Jako symbol wspaniałego dorobku naszego narodu (…).
Biało-czerwona flaga jest jednym z najczcigodniejszych symboli Rzeczypospolitej. Jednoczy ona i umacnia naszą polską wspólnotę. Jest świadkiem historii ojczystej oraz znakiem patriotyzmu i tożsamości narodowej”.

Z kolei dowódca 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Tadeusz Nastarowicz podkreślił, że:

(…) wyróżnienie to jest dla nas – wszystkich żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej – szczególne, to docenienie bardzo dużego wysiłku, jaki na co dzień w swoją służbę wkładają żołnierze z lubelskiej brygady.

Prezydent wyróżnił wręczeniem flagi 2 LBOT  jako instytucję szczególnie zasłużoną w działalności społecznej i kulturalnej oraz rozpowszechniającą patriotyzm.

Zwyczaj wręczania flagi zapoczątkowany został w 2007 r. Flaga przyznawana jest m.in. wyróżniającym się organizacjom, instytucjom, jednostkom wojskowym.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Będzie ciasno na Rejowieckiej
327
Uwaga, zamknięta część Kolejowej
253
Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
411
W poniedziałek idziemy do fryzjera
285
Miasto zakłada łąki
339
REKLAMA