REKLAMA
Wysłał informację o bombie w szkole
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

17-latek podejrzany o fałszywy alarm bombowy w budynku szkoły w Stołpiu pod Chełmem został zatrzymany. Do zdarzenia doszło w styczniu br. Informację o bombie wysłał mailem. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Wczoraj (21 maja) funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie wraz z policjantami z KMP w Chełmie zatrzymali 17-latka  z woj. świętokrzyskiego odpowiedzialnego za wysłanie wiadomości mailowej o podłożeniu ładunku wybuchowego w Szkole Podstawowej w Stołpiu.Do zdarzenia doszło 27 stycznia br. za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Z konta jednego z uczniów wysłano do nauczycieli wiadomość e-mail o treści „PODKLADAM BOMBE W  SZKOLE MUSICIE ZNALESC MACIE 30min”.Wiadomość dotarła do dyrekcji szkoły jeszcze przed rozpoczęciem lekcji, więc ewakuacja nie była konieczna. Pracownicy i uczniowie nie zostali wpuszczeni do budynku, a lekcje tego dnia zostały odwołane.Policjanci ustalili, że jeden z uczniów podczas gry na komputerze kontaktował się z jednym z użytkowników poprzez komunikator internetowy. Podał mu dane do logowania na konto e-mail, oraz kod do zmiany hasła.Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie po przeanalizowaniu danych z konta mailowego oraz dziennika elektronicznego szkoły wytypowali trzech użytkowników Internetu, którzy mogli mieć związek z wydarzeniem. Wczoraj  wykonywali czynności w ich miejscach zamieszkania. Zatrzymany 17-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chełmie.

W działaniach brali udział policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie wspólnie z Wydziałem Kryminalnym KMP w Chełmie oraz funkcjonariuszami z KPP w Staszowie

Za przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8, wysoka grzywna i zwrot kosztów działania służb na miejscu zdarzenia.

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Chełmski szpital przywraca planowe zabiegi
110
CLA. Od dziś więcej kursów
61
Od soboty bez maseczki, za tydzień do kina
58
Prezydent raportuje o stanie miejskich spółek w 2019 roku
646
Będzie ciasno na Rejowieckiej
341
REKLAMA