REKLAMA
Ekologiczna twórczość zza krat
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Nowe życie starych przedmiotów” to hasło konkursu organizowanego przez Zakład Karny w Chełmie. Właśnie został rozstrzygnięty, a jego efekty można oglądać w Chełmskiej Bibliotece Publicznej.

Reklama

VIII Ogólnopolski Konkurs „Nowe życie starych przedmiotów” organizowany przez Zakład Karny w Chełmie został rozstrzygnięty. Efektem jest wystawa twórczości osadzonych, którą oglądać można w galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40). Otwarcie ekspozycji w czwartek, 18 czerwca.

Więźniowie, którzy przystąpili do konkursu, mieli dość trudne zadanie. Prace konkursowe, zgodnie z ideą upcycling’u, mogły być bowiem wykonane dowolną techniką i przy doborze dowolnych materiałów, ale nie mogły to być materiały nowe, tylko z odzysku.
Upcycling nierozerwalnie łączy się więc z recyklingiem i szeroko rozumianą ekologią. Stare zegarki, kapsle, uchwyty od mebli, metalowe puszki, plastikowe butelki, a nawet nieprzydatne części samochodów mogą stać się surowcem do tworzenia unikatowych przedmiotów.

Takie właśnie prace więźniów z całej Polski prezentowane są na wystawie w ChBP. Ekspozycja będzie do oglądania do 30 czerwca br.

Zapraszamy, wstęp wolny!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
REKLAMA