REKLAMA
Wywalczyły brązowe medale
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmskie zapaśniczki zdobyły trzy brązowe medale w międzynarodowym współzawodnictwie. Na matach Karlina rozegrany został Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszechradzkich w grupie juniorek i Puchar Polski Kadetek w zapasach kobiet.

REKLAMA

Z udziałem 203 zawodniczek z terenu całego kraju oraz dwóch zagranicznymi drużyn z Węgier i Czech, na matach Karlina rozegrany został Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszechradzkich w grupie juniorek i Puchar Polski Kadetek w zapasach kobiet.
Zapaśniczki klubu Cement Gryf Chełm zdołały w tym międzynarodowym współzawodnictwie wywalczyć trzy brązowe medale. W grupie juniorek na trzecim stopniu podium z medalami stanęły Aleksandra Łysomirska i Patrycja Dudek. Trzecie miejsce w grupie kadetek wywalczyła Katarzyna Jargieła (na zdjęciu). Medalistki są uczennicami Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie.


REKLAMA

Na wysokim piątym miejscu sklasyfikowana została Urszula Piotrowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Chełmie).

Puchar Polski Kadetek był również pierwszą eliminacją do najważniejszych zawodów w tegorocznym sezonie tj. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ta prestiżowa impreza dla młodych sportowców rozgrywana w olimpijskich dyscyplinach objęta jest system współzawodnictwa prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystki. Tegorocznym gospodarzem OOM, rozgrywanej w ramach Mistrzostw Polski, jest województwo świętokrzyskie.

Po zakończonych walkach na matach Karlina trenerzy kadr narodowych powołali najlepsze zapaśniczki na międzynarodowe zgrupowanie szkoleniowe. W treningach oprócz polskiej kadry udział biorą zawodniczki z Ukrainy, Węgier, Niemiec, Czech i Łotwy. Wśród najlepszych zapaśniczek z Europy w zgrupowaniu uczestniczą zawodniczki Cement Gryf Chełm – Katarzyna Jargieła i Patrycja Dudek. Głównym celem zgrupowania jest przygotowanie najlepszych młodych zapaśniczek do startu w tegorocznych Mistrzostwach Świata i Europy.

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Nowy rozkład jazdy CLA
311
Będzie więcej połączeń kolejowych
646
Dreszera i Ceramiczna do remontu
822
Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
1 471
Spółki miejskie. Czas działań
1 574
REKLAMA