REKLAMA
Wywalczyły brązowe medale
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmskie zapaśniczki zdobyły trzy brązowe medale w międzynarodowym współzawodnictwie. Na matach Karlina rozegrany został Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszechradzkich w grupie juniorek i Puchar Polski Kadetek w zapasach kobiet.

Reklama

Z udziałem 203 zawodniczek z terenu całego kraju oraz dwóch zagranicznymi drużyn z Węgier i Czech, na matach Karlina rozegrany został Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszechradzkich w grupie juniorek i Puchar Polski Kadetek w zapasach kobiet.
Zapaśniczki klubu Cement Gryf Chełm zdołały w tym międzynarodowym współzawodnictwie wywalczyć trzy brązowe medale. W grupie juniorek na trzecim stopniu podium z medalami stanęły Aleksandra Łysomirska i Patrycja Dudek. Trzecie miejsce w grupie kadetek wywalczyła Katarzyna Jargieła (na zdjęciu). Medalistki są uczennicami Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie.

Na wysokim piątym miejscu sklasyfikowana została Urszula Piotrowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Chełmie).

Puchar Polski Kadetek był również pierwszą eliminacją do najważniejszych zawodów w tegorocznym sezonie tj. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ta prestiżowa impreza dla młodych sportowców rozgrywana w olimpijskich dyscyplinach objęta jest system współzawodnictwa prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystki. Tegorocznym gospodarzem OOM, rozgrywanej w ramach Mistrzostw Polski, jest województwo świętokrzyskie.

Po zakończonych walkach na matach Karlina trenerzy kadr narodowych powołali najlepsze zapaśniczki na międzynarodowe zgrupowanie szkoleniowe. W treningach oprócz polskiej kadry udział biorą zawodniczki z Ukrainy, Węgier, Niemiec, Czech i Łotwy. Wśród najlepszych zapaśniczek z Europy w zgrupowaniu uczestniczą zawodniczki Cement Gryf Chełm – Katarzyna Jargieła i Patrycja Dudek. Głównym celem zgrupowania jest przygotowanie najlepszych młodych zapaśniczek do startu w tegorocznych Mistrzostwach Świata i Europy.

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Inwestycje i rozwój. Chełm podsumowuje rok
1 031
Ranking szkół. Duży skok I LO
1 136
Wywóz śmieci. Nowe stawki od lutego
907
Stawki za wywóz śmieci uchwalone
891
Agencja Rozwoju Przemysłu inwestuje w Chełmie
1 208
REKLAMA