REKLAMA
Wywóz śmieci. Nowe stawki od lutego
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nowe stawki za wywóz śmieci uchwalone przez Radę Miasta Chełm zaczną obowiązywać nie wcześniej niż od lutego. Na ich wprowadzenie trzeba czekać 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego. Dlatego jeszcze w styczniu tego roku zapłacimy za śmieci po staremu.

Wraz z wprowadzeniem nowych taryf, mieszkańcy zostaną powiadomieni o kwocie do zapłaty (iloczyn stawki i danych podanych w deklaracji). Nie będą przy tym musieli składać nowej deklaracji – wystarczy, że uiszczą opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości podanej w zawiadomieniu.

Reklama

Ratusz przypomina, że w myśl nowych przepisów, segregowanie śmieci JEST OBOWIĄZKOWE. Nowa miesięczna stawka za odbiór odpadów została ustalona na 10,90 zł za osobę. Ci mieszkańcy, którzy nie będą się wywiązywać z obowiązku segregacji, będą musieli płacić czterokrotność tej kwoty, czyli 43,60 zł za osobę. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

Deklaracje

Obowiązek złożenia nowych deklaracji dotyczy jedynie tych właścicieli, którzy dotychczas nie segregowali odpadów, bądź przy każdej zmianie danych będących podstawą do ustalenia wysokości należnej opłaty.

Wzór nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jest do pobrania na stronie Urzędu Miasta Chełm w zakładce Chełm segreguje. Druki można pobrać także w Wydziale Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Chełm przy ul. Mickiewicza 32A.

Wypełnioną deklarację należy złożyć osobiście w biurze podawczym UM Chełm przy ul. Lubelskiej 65, w Wydziale GOK przy ul. Mickiewicza 32A, wysłać pocztą tradycyjną lub elektronicznie z podpisem elektronicznym. Urzędnicy będą indywidualnie przypominać (telefonicznie, bądź pisemnie) o obowiązku złożenia nowej deklaracji .

Aktualny

harmonogram odbioru odpadów

z zabudowy jednorodzinnej jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta Chełm w zakładce Chełm segreguje, a także na stronie internetowej MPGK.

Na początek mieszkańcy do segregacji powinni wykorzystać te worki, które otrzymali w ostatnim kwartale minionego roku i dodatkowo zaopatrzyć się we własnym zakresie w worki na nowe frakcje. Przy odbiorze śmieci MPGK będzie przekazywał mieszkańcom „worek za worek”.

Przedsiębiorcy zgłoszenie odbioru śmieci powinni kierować bezpośrednio do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie pod nr tel. 82 565 44 93.

Napisz komentarz
 • Prokurator Robert Scurvy

  Panie Sawa ile z tych 10 gr mozna sie wysmiewac, juz nie mam pomyslu co jeszcze mozna napisac, hehe

 • Procurator,a te 10 groszy to temat dla Ciebie komedianta,a więc masz temat.

 • Prokurator Robert Scurvy

  W Polsce placimy nominalnie wiecej za smieci w porownaniu z Niemcami pomimo ze tam sa czterorotnie wieksze zarobki. To pokazuje kompromitacje naszego systemu usuwania odpadow skoro jednoczesnie mamy wieksze koszty odbioru, skladowania czy utylizacji. Niemcy nie zastanawiaja sie segregowac czy nie bo juz to dawno rozstrzygneli tylko zastanawiaja sie jak produkowac mniej smieci i jak stworzyc system odbioru i finansowania temu sprzyjajacy. Tymczasem u nas wcale nie chodzi o to by tych smieci bylo mniej bo i tak w naszym systemie nie placimy za smieci tylko za smieciarza, hehe.
  Oczywiscie rozwiazanie problemu nie lezy w rekach wladz lokalnych tylko krajowych bo lokalnie z reguly mamy bilans ujemny w gospodarce smieciowej. Dlaczego?
  W ostatnich latach bez porownania wiecej sprowadzono do Polski smieci niz w latach poprzednich. Czyli bardziej oplaca sie skladowac i utylizowac w spalarniach smiecie zagraniczne? Nie ma w tym zadnej logiki albo jest gigantyczny przekret smieciowy.
  Za to szukamy tematow zastepczych obnizki o 10 gr jakby to mialo wplyw na zmiane systemu.

 • Prokurator Robert Scurvy

  I to jest nie fair Panie Sawa bo to ja mam grac role komedianta. Ja tam sie Radzie nie mieszam do rzadzenia, haha

 • Zmiana o 10 groszy,to kompletna komedia.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Jeszcze mniej autobusów CLA
  508
  Zmarł ksiądz zarażony koronawirusem
  271
  AKTUALIZACJA. Kolejne osoby zarażone
  3 170
  AKTUALIZACJA. Jak załatwić sprawę w urzędzie?
  421
  AKTUALIZACJA. Ciaśniej na Rejowieckiej
  669
  REKLAMA