REKLAMA
Z pisarzem o zwierzętach i nie tylko
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem dla dzieci i młodzieży przygotowuje Chełmska Biblioteka Publiczna. Zarezerwujcie sobie czwartek.

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych na spotkanie z autorem pasjonujących książek – Marcinem Koziołem. Odbędzie się ono w sali widowiskowej, w czwartek, 14 marca.


REKLAMA

Organizatorzy proponują spotkania dla trzech grup:

 • dla klas 1-3godz.  8.30 – lekcja multimedialna/warsztat edukacyjny dla dzieci – młodych podróżników i odkrywców! Książki „Wombat Maksymilian” stanowią punkt wyjścia i tło edukacyjnego spotkania.
  Będzie mowa o różnych zwierzętach. Ale najwięcej o wombatach, ponieważ główny bohater książki jest przedstawicielem tego mało znanego gatunku. Seria o podróżach, geografii i kulturze niezwykłego królestwa w Himalajach została nagrodzona prestiżowym Magellanem dla najlepszej książki podróżniczej dla dzieci roku 2016.

 

 • dla przedszkoli – godz. 10.00 – warsztaty dla dzieci z końmi w roli głównej na podstawie serii książek dla dzieci „Stajnia pod tęczą”.
  Dzieci dowiedzą się, jak konie porozumiewają się ze sobą i ludźmi. Poznają, jak rozpoznawać umaszczenie konia. Dowiedzą się także, jak końmi należy się opiekować. A wszystko osadzone w świecie sympatycznych i przeżywających zabawne przygody bohaterów – Niunia, Lansika, ciotki Rodezji, wuja Celofana i wielu innych.
  Książki są efektem współpracy Katarzyny Dowbor i Marcina Kozioła, którzy dzielą te same fascynacje i kochają konie.

 

 • dla klas 4-6 – godz. 11.30 – spotkanie multimedialne z lekturą „Skrzynia Władcy Piorunów” – tajemnice, zagadki, łamanie szyfrów i przygody z nauką!
  Wartka współczesna akcja powieści staje się pretekstem do poznania wielu naukowych ciekawostek, a zwłaszcza niezwykłych dokonań wybitnych postaci. Książka wpisana została na „Złotą Listę Fundacji ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Zgłoszenia do udziału w spotkaniu ChBP przyjmuje telefonicznie pod nr 82 564 55 29. Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona!

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Chełm
1 023
Nowe samoloty przekazane studentom
174
Będą stypendia dla najzdolniejszych
653
Wybierz Społecznika Roku
345
Szkoły szykują się do strajku
414
REKLAMA