REKLAMA
Z pisarzem o zwierzętach i nie tylko
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem dla dzieci i młodzieży przygotowuje Chełmska Biblioteka Publiczna. Zarezerwujcie sobie czwartek.

REKLAMA

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych na spotkanie z autorem pasjonujących książek – Marcinem Koziołem. Odbędzie się ono w sali widowiskowej, w czwartek, 14 marca.


REKLAMA

Organizatorzy proponują spotkania dla trzech grup:

 • dla klas 1-3godz.  8.30 – lekcja multimedialna/warsztat edukacyjny dla dzieci – młodych podróżników i odkrywców! Książki „Wombat Maksymilian” stanowią punkt wyjścia i tło edukacyjnego spotkania.
  Będzie mowa o różnych zwierzętach. Ale najwięcej o wombatach, ponieważ główny bohater książki jest przedstawicielem tego mało znanego gatunku. Seria o podróżach, geografii i kulturze niezwykłego królestwa w Himalajach została nagrodzona prestiżowym Magellanem dla najlepszej książki podróżniczej dla dzieci roku 2016.

 

 • dla przedszkoli – godz. 10.00 – warsztaty dla dzieci z końmi w roli głównej na podstawie serii książek dla dzieci „Stajnia pod tęczą”.
  Dzieci dowiedzą się, jak konie porozumiewają się ze sobą i ludźmi. Poznają, jak rozpoznawać umaszczenie konia. Dowiedzą się także, jak końmi należy się opiekować. A wszystko osadzone w świecie sympatycznych i przeżywających zabawne przygody bohaterów – Niunia, Lansika, ciotki Rodezji, wuja Celofana i wielu innych.
  Książki są efektem współpracy Katarzyny Dowbor i Marcina Kozioła, którzy dzielą te same fascynacje i kochają konie.

 

 • dla klas 4-6 – godz. 11.30 – spotkanie multimedialne z lekturą „Skrzynia Władcy Piorunów” – tajemnice, zagadki, łamanie szyfrów i przygody z nauką!
  Wartka współczesna akcja powieści staje się pretekstem do poznania wielu naukowych ciekawostek, a zwłaszcza niezwykłych dokonań wybitnych postaci. Książka wpisana została na „Złotą Listę Fundacji ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Zgłoszenia do udziału w spotkaniu ChBP przyjmuje telefonicznie pod nr 82 564 55 29. Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona!

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest umowa na nową siedzibę INM
581
Hala produkcyjna już gotowa
661
Stawiamy na naukę
429
Będzie nowa spółka kolejowa
957
Komu mandat do PE? Zobacz listy
982
REKLAMA