REKLAMA
Z seniorami o bezpieczeństwie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Bezpieczeństwo osób starszych było tematem spotkania chełmskich policjantów z członkami klubu seniora. Rozmowy dotyczyły głównie oszustw i wyłudzeń oraz sposobów ich unikania.

Chełmscy policjanci w ramach działań profilaktycznych „Bezpieczny Senior” spotkali się wczoraj (9 marca) z członkami klubu seniora w sali parafii NNMP w Chełmie.
Głównym celem tej inicjatywy było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstwa i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia. Policjanci informowali, w jaki sposób mogą ustrzec się przed oszustami, którzy często osoby starsze i samotne wybierają na swoje ofiary.

Reklama

Przypomnieli o metodach, które najczęściej wybierają oszuści, w tym „na wnuczka”, „na policjanta”, „na pracownika socjalnego”. Informowali też, jak należy się zachować w przypadku odebrania podejrzanych widomości sms, połączeń telefonicznych bądź e-maili.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
REKLAMA