REKLAMA
Żadnej oferty z Chełma. Serio?
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rozpoczyna się weekend atrakcji za półdarmo. „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to akcja promocyjna, która startuje dzisiaj w tysiącu miejscowościach w całym kraju, ale… nie w Chełmie.

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to ogólnopolska akcja promocyjna, skierowana zarówno do branży turystycznej, jak i do osób prywatnych, które w określony przez organizatora weekend (9-11 marca br.) mają możliwość skorzystania z 50% zniżki na wybrane usługi  turystyczne w całym kraju. Akcję organizują Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna. W tym roku to już czwarta edycja. O szczegółach pisaliśmy tutaj.


REKLAMA

W akcji chodzi o to, by umożliwić jak największej liczbie Polaków skorzystanie z atrakcji turystycznych w wyjątkowo korzystnej cenie, a także o zachęcenie ich do częstszego zwiedzania kraju, nie tylko w wakacje.

Na pomyśle korzystają przede wszystkim turyści, którzy mogą zaplanować wypoczynek w Polsce w dobrej cenie. Ale zyskuje też branża turystyczna, która może liczyć na dodatkowe wpływy finansowe i darmową promocję w tzw. sezonie niskim.

Doskonale rozumieją to właściciele hoteli, lokali gastronomicznych czy instytucji kultury w naszym regionie. Na Lubelszczyźnie do akcji zgłosiło się kilkadziesiąt różnych podmiotów.

Większość z nich proponuje turystom noclegi. Są wśród nich oferty miejskich hoteli, ale także pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych czy zajazdów. Część z nich, oprócz noclegu, zachęca także do korzystania z serwowanych na miejscu posiłków.
Zamość zaprasza do oglądania wystawy kostiumów historycznych oraz podziemnej trasy turystycznej. Lublin proponuje zwiedzanie najciekawszych miejsc z przewodnikiem. O połowę obniżyły ceny biletów wstępu Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz lubelski skansen. Wśród ofert wypatrzyliśmy także spływ kajakowy po Wieprzu w Kośninie, a z bardziej zaskakujących – ofertę wynajmu busów.

Szczegółowe propozycje na weekend z całego kraju znajdziecie tutaj.

Jeśli chodzi o Chełm – nikt z naszego miasta nie zgłosił się jako partner akcji. Można jeszcze zrozumieć, że dodatkowych gości nie chcą właściciele prywatnych hoteli ani lokali gastronomicznych, ich biznes. Tymczasem okazuje się, że nie chcą ich także samorządowe instytucje kultury, sportu ani atrakcje typu podziemia kredowe czy park wodny. Serio?

***
W 2017 roku akcja miała około tysiąca partnerów, którzy zgłosili swoje oferty. Skorzystało z nich prawie 190 tys. turystów.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej S
  o 13:34

  Przy okazji,parę dni temu Ambasada USA informowała o konferencji na temat inwestowania w Polsce,czy ktokolwiek z władz miasta próbował wejść w temat.W kwietniu firmy z Tajwanu organizują spotkanie w Warszawie szukają partnerów handlowych,czy ktokolwiek taką informację znalazł,a może przy naszej lokalizacji?

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 20:08

  Ale może nie każdy widzi,a więc warto pisać.

  + 22
  - 22
 • Wolodia
  o 18:44

  Kon jaki jest każdy widzi….

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
  278
  Ranking szkół. Liderem znów II LO
  990
  Nowi prezesi w chełmskich spółkach
  2 560
  Umowa na Kolejową
  1 436
  Zmiany w UM. Będą departamenty
  1 978
  REKLAMA