REKLAMA
Zając, Dąbrowska-Banaszek i Grabczuk. Z Chełma do Parlamentu.
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Józef Zając w Senacie, Anna Dąbrowska-Banaszek i Krzysztof Grabczuk w Sejmie – to prawdopodobnie reprezentaci Chelma w przyszłym Parlamencie. Zliczono już ponad 80% głosów w naszym okręgu.
Prawo i Sprawiedliwość definitywnie wygrało wybory w okręgu chełmsko-zamojskim. Wśród kandydatów tej partii były dwa nazwiska związane z Chełmem – tutejsza lekarka Anna Dąbrowska-Banaszek oraz członek zarządu województwa lubelskiego Zdzisław Szwed. 

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że mandat zdobędzie Anna Dąbrowska-Banaszek. Na ten moment (80% komisji) ma 12 681 głosów i trzeci wynik na liście PiS. Zdzisław Szwed ma 2 516 głosów. 

Na liście Koalicji Obywatelskiej na tę chwilę zdecydowanie prowadzi Krzysztof Grabczuk, który na swoim koncie już ma 14 813 głosów i raczej pewne miejsce w Sejmie. 

Pewny mandat do Senatu ma już prof. dr hab. Józef Zając. Zdobył 61 416 głosów. Drugi jest dr Rafał Stachura (KO) z wynikiem 31 778 głosów. Konrad Rękas zdobył 7 958 głosów. Przypominamy – do Senatu wchodzi tylko jeden kandydat z najwyższym wynikiem. 

Podane wyżej wyniki są częściowe z 80% obwodów. 

Napisz komentarz
 • Panie Sawa, pan to się nadajesz chyba tylko na poganiacza wielbłądów. Miałeś pan sadzić drzewa i co? Posadziłeś pan chociaż jedno? A gdzie te tłumy chętnych do nasadzeń, manifestujących pod magistratem z żądaniami dostarczenia sadzonek? Ja się nie chwaląc jakiś czas temu posadziłem co prawda tylko pięć drzewek. Niewiele, ale zawsze coś. A pan tylko pohukujesz wokoło jak ten puszczyk po północy, zamiast się wysypiać.

 • Ludzie,a może do roboty?Nie potraficie?

 • Nie chce się nawet głosu zabierać!!!! Tu w tym mieście nic
  już się nie zmieni!!!

 • Jakoś ostatnimi czasy tak ogólnie rzecz biorąc, czepiacie się panie Sawa. Jakbyśmy chcieli posługiwać się słowami i określeniami tylko pochodzenia lechickiego ( nie daj Panie Boże rosyjskiego, choć to ten sam źródłosłów – a np za te o korzeniach teutońskich to ze trzy lata karceru? ), to było by bardzo ubożuchno. Czyżbyś pan należał do tego typu ludzi jak ten radny ze Szczecina?
  https://www.newsweek.pl/polska/przechodzenie-przez-pasy-to-zniewaga-dla-symboli-narodowych-przynajmniej-wedlug/km3ddxn

 • Mała ojczyzna-germanizm.

 • katzPodola
  Co się stało, to się nie odstanie. Obrażanie gawiedzi nic dobrego nie da, może wzbudzić jedynie powszechną wrogość.
  Istnieją jak wiemy ludzie potrafiący czerpać z życia pełnymi garściami, z pełnym rozmysłem uniemożliwiając przy tym wielu, wielu innym godną egzystencję, a nawet rozwój ich małej ojczyzny. Teraz, gdy wybór dokonany mają okazję przemóc się i pokazać prawdziwą, nie udawaną klasę, lub pójść po najmniejszej linii oporu, i zostać nadal takim jakim się jest. Czas pokaże. Po owocach to poznamy.

 • NIR 3x NIE dla pisu.

  A ta Banaszak to się skąd wzięła… No tak z kuluarów…nie, z kuchni, kruchty czy jak…
  Elity pisu! Żal ściska coś. Więc żałuj. Schdniesz!

 • Ciemny lud ze wsi i z małych miasteczek wybiera PIS. Wykształceni z dużych miast na PIS nie głosują.

 • Wybrali Grabczuka. Co za ciemny lud

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Uwaga, zamknięta część Kolejowej
  234
  Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
  396
  W poniedziałek idziemy do fryzjera
  275
  Miasto zakłada łąki
  322
  Pracują chełmskie żłobki i przedszkola
  368
  REKLAMA