REKLAMA
Zakopower wreszcie w Chełmie
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Folkowa dusza z rockowym ciałem – tak sam się reklamuje zespół Zakopower. Chełmscy fani czekają na nich od grudnia ubiegłego roku. Zapraszamy na koncert w poniedziałek 22 stycznia.

Początkowo koncert Zakopower w Chełmie miał się odbyć na początku grudnia minionego roku. Rozchorował się jednak wokalista i występ został przeniesiony na 22 stycznia br. Grudniowe bilety zachowały ważność.


REKLAMA

Zakopower to obecnie jeden z bardziej znanych w Polsce zespołów. Muzycy z powodzeniem łączą muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami oraz rockową estetyką.

Grupa debiutowała na polskim rynku muzycznym płytą Music Hal wydaną w 2005 roku. Kompozycje Mateusza Pospieszalskiego w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność (Złota Płyta) i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych. Zwycięstwo nieznanego wówczas nikomu Zakopower w Opolu oraz na Top Trendach w 2005 to tylko niektóre z sukcesów. Zakopower nominowany był m.in. do MTV EUROPE MUSIC AWARDS 2005, do nagrody YACH FILM, a został dostrzeżony także przez AKADEMIĘ FONOGRAFICZNĄ, która płycie „Music Hal” przyznała nominacje do FRYDERYKA aż w sześciu kategoriach.

Zakopower to – ujmując skrótowo – folkowa dusza obleczona rockowym ciałem. Z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium. Cichym bohaterem zespołu jest Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań, a twarzą i niepodrabialnym głosem Sebastian Karpiel-Bułecka.

Koncert odbędzie się w ChDK, 22 stycznia br., godz. 19. Bilety po  70, 80 i 90 zł. Zostały jeszcze pojedyncze wolne miejsca.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • curek
  o 08:45

  Się cenią…

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Ferie. Nie siedź w domu
  227
  Biuro pomoże zdobyć fundusze na termomodernizację
  476
  Wiosną ruszy budowa galerii
  1 452
  Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
  4 070
  Plac wypięknieje
  1 338
  REKLAMA