REKLAMA
Zamiast chełmskich władz, głos zabrali internauci
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Duże emocje Czytelników wzbudził tekst poświęcony wystąpieniu Stowarzyszenia Inicjatywa Obywatelska „Nasz Chełm” dotyczący zachowania władz miasta wobec skandalu do jakiego doszło w II LO. Dziękujemy za wasze głosy w dyskusji.

REKLAMA

Dyskusja przybrała jednak zaskakujący kierunek („Władze miasta powinny zabrać głos” ). Okazuje się, że wezwanie stało się dla Czytelników pretekstem do ataku na … Stowarzyszenie:

ddk:

(…) Naszemu Chełmowi wcale nie chodzi o promocję tylko o dokopanie aktualnej władzy bo ich zmarginalizowali a oni mają takich dobrych fachowców Postanowili swoją markę budować na problemach w II LO. Dyrektor Klasura znalazła się w sytuacji w której może czuć się niekomfortowo ale od tego ma procedurę i na końcu drogę sądową. Wracając da Naszego Chełma to organizacja, która nie ma większych szans na wprowadzenie jednego może dwóch radnych ale chciałaby być zagończykiem przeciw Fisz. Nasz Chełm w poprzednich wyborach starał się być forpocztą dla PO w obecnych wyborach jeszcze nie zdecydowali czy PO czy PiS i walą pośrodku

Piotruśpan

„Od ludzi rządzących miastem mamy prawo oczekiwać największej dbałości o jego wizerunek – piszą autorzy.” Oczywiście że mają prawo oczekiwać. Ale żeby tylko Chełm miał takie problemy to by było super. Podejrzewam że mają większe i poważniejsze problemy niż tzw. wizerunek. Akurat w tej sprawie miasto niewiele ma do powiedzenia. Od tego są instytucje rzędowe kuratorium, rzecznik dyscyplinarny itd. I one robią aktualnie swoje, jak czytam!

A co do wizerunku to władze, ok ! Ale tylko władze? A obywatele Miasta Chełm to nie mają obowiązku dbania o wizerunek swojego miasta? A organizacje pozarządowe które w nazwie mają szumną zapowiedz „inicjatywa” obywatelska”- „Nasz Chełm” ! To skoro ” wasz Chełm” to co w tej sprawie zrobiliście? Apelować to każdy idiota potrafi ! To ja w imieniu władz miasta APELUJE do WAS zróbcie coś w tej sprawie ! Zrzucie się, wykupcie jakąś kampanie medialną ,najlepiej ogólnopolską! Noooo zróbcie wreszcie coś konkretnego! A po drugie. Weźcie mi wyjaśnijcie co to znaczy ” większa dbałość o wizerunek ” w tej sprawie! Co to ma być, o co chodzi? Wiecie, czy tak „pleciecie trzy po trzy”! Bo jak podejrzewam to sami nie wiecie o co wam chodzi! Ośmieszacie się tylko w ten sposób!

Ela

Ale skandal! śmieszni jesteście! Zostali już ukarani więc o co wam chodzi ? kim jest to stowarzyszenie? Z czego się utrzymujecie? Może kodowcy jesteście ! Do roboty apeluję się weźcie!!!!!!!!! Samokształcenie na początek WUP wam kasę da 🙂 i do roboty a później apelujcie!

O komentarz poprosiliśmy Joannę Bielecką, prezes zarządu Stowarzyszenia:

Agresywne wypowiedzi internautów nie zaskakują. Można powiedzieć: takie czasy. Są jednak dwie kwestie, nad którymi warto się zastanowić. Po pierwsze: praktycznie nie padł żaden głos zawierający refleksję nad tym co się wydarzyło. Wygląda na to, że jako społeczność chcielibyśmy temat zamieść pod dywan. Po drugie wszystkim powątpiewającym w nasze intencje wyjaśniam – nie było i nie jest naszym celem podgrzewanie atmosfery wokół II LO. Uważamy jednak, że władze miasta, które są organem prowadzącym dla tej i pozostałych szkół, powinny jednoznacznie stwierdzić, że będą zapobiegać wybrykom na tle rasistowskim czy działaniom w jakikolwiek sposób dyskryminującym uczniów. Spodziewaliśmy się więc, że usłyszymy raczej apel prezydent Fisz do podległych jej dyrektorów np. o przeprowadzenie specjalnych lekcji wychowawczych poświęconych tym problemom. Reprezentujący nas ludzie głośno i wyraźnie zapewnią mieszkańców, że nie pochwalają podobnych zachowań. Niestety nic takiego się nie stało.

Wbrew żądaniom internautów nie możemy w tym działaniu zastąpić władz miasta. Są to ich wyłączne kompetencje i odpowiedzialność. Organizacje pozarządowe mogą tylko zwracać władzy uwagę na istniejące problemy i właśnie apelować o podejmowanie koniecznych działań. Nie chcemy i nikogo nie atakujemy. Zwracamy uwagę na to co dzieje się u nas, w naszym mieście. Dotyczy nas wszystkich.

 

REKLAMA
Komentarze

 • Andrzej S
  o 13:24

  Piotruspan.Dwa tematy rasizm i prawo.Rasizm,to w ostatnich latach temat rosnący,i czy edukacja weszła na ten temat do szkół,ktoś o tym wie?A to byłoby wejście uprzedzajace.Wiecie jak często w naszych okolicach ludzie źle odnoszą się np.do Ukraińców,to czy można być zaskoczonym,że do „opalonego” też coś będzie nie tak?A prawo,ile % ludzi zna podstawowe procedury prawne,dlaczego ten temat nie wszedł do szkół.Pomoc prawna jest godna pochwały,ale brak edukacji prawnej,to trochę jak brak nauki alfabetu.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  REKLAMA