REKLAMA
Zapaśniczki najlepsze w kraju
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zakończyły się najważniejsze tegoroczne zawody dla grupy juniorek w zapasach czyli Mistrzostwa Polski. Cement Gryf Chełm okazał się najlepszą drużyną w kraju!

Reklama

Na długo w pamięci pozostaną chełmskim zapaśniczkom Międzyzdroje. W tym znanym nadmorskim kurorcie rozegrane zostały najważniejsze tegoroczne zawody dla grupy juniorek w zapasach (18-20 lat) czyli Mistrzostwa Polski. Podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa – wśród 36 klubów z terenu całego kraju – zdobyły największą liczbę medali (5) i tytuł najlepszej drużyny w kraju!

Wicemistrzynią Polski została Wioleta Giers (Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie), która wykazała się najlepszym przygotowaniem technicznym i taktycznym wśród chełmskich reprezentantek. Ta młoda i uzdolniona zawodniczka, reprezentantka kraju na ostatnie Mistrzostwa Świata i Europy pokonując kolejne przeciwniczki dotarła do ścisłego finału. W walce o złoty medal uległa jednak starszej i bardziej doświadczonej reprezentantce kraju Renacie Nieściur z Kraśnika i zdobyła srebrny medal.
Warto dodać, że dla Wiolety Mistrzostwa Polski Juniorek były pierwszym krajowym czempionatem w grupie juniorek. Jeszcze kilka miesięcy temu rywalizowała w grupie kadetek (15-17 lat).

Cztery brązowe medale do Chełma przywiozły: Aleksandra Łysomirska, Joanna Barabas, Patrycja Dudek (wszystkie Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie) oraz Aleksandra Maziarczyk (Zespól Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie).
Na piątym miejscu w kraju sklasyfikowana została Klaudia Solan (Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie).

Mistrzostwa Polski rozgrywane w grupie juniorek objęte są systemem sportu młodzieżowego prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystki. Kolejnym startem w tegorocznym sezonie dla chełmskich reprezentantek będą Mistrzostwa Polski Seniorek, rozgrywane pod koniec kwietnia w Bydgoszczy.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Inwestycje i rozwój. Chełm podsumowuje rok
1 031
Ranking szkół. Duży skok I LO
1 136
Wywóz śmieci. Nowe stawki od lutego
907
Stawki za wywóz śmieci uchwalone
891
Agencja Rozwoju Przemysłu inwestuje w Chełmie
1 208
REKLAMA