REKLAMA
Zapaśniczki najlepsze w kraju
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zakończyły się najważniejsze tegoroczne zawody dla grupy juniorek w zapasach czyli Mistrzostwa Polski. Cement Gryf Chełm okazał się najlepszą drużyną w kraju!

REKLAMA

Na długo w pamięci pozostaną chełmskim zapaśniczkom Międzyzdroje. W tym znanym nadmorskim kurorcie rozegrane zostały najważniejsze tegoroczne zawody dla grupy juniorek w zapasach (18-20 lat) czyli Mistrzostwa Polski. Podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa – wśród 36 klubów z terenu całego kraju – zdobyły największą liczbę medali (5) i tytuł najlepszej drużyny w kraju!


REKLAMA

Wicemistrzynią Polski została Wioleta Giers (Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie), która wykazała się najlepszym przygotowaniem technicznym i taktycznym wśród chełmskich reprezentantek. Ta młoda i uzdolniona zawodniczka, reprezentantka kraju na ostatnie Mistrzostwa Świata i Europy pokonując kolejne przeciwniczki dotarła do ścisłego finału. W walce o złoty medal uległa jednak starszej i bardziej doświadczonej reprezentantce kraju Renacie Nieściur z Kraśnika i zdobyła srebrny medal.
Warto dodać, że dla Wiolety Mistrzostwa Polski Juniorek były pierwszym krajowym czempionatem w grupie juniorek. Jeszcze kilka miesięcy temu rywalizowała w grupie kadetek (15-17 lat).

Cztery brązowe medale do Chełma przywiozły: Aleksandra Łysomirska, Joanna Barabas, Patrycja Dudek (wszystkie Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie) oraz Aleksandra Maziarczyk (Zespól Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie).
Na piątym miejscu w kraju sklasyfikowana została Klaudia Solan (Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie).

Mistrzostwa Polski rozgrywane w grupie juniorek objęte są systemem sportu młodzieżowego prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystki. Kolejnym startem w tegorocznym sezonie dla chełmskich reprezentantek będą Mistrzostwa Polski Seniorek, rozgrywane pod koniec kwietnia w Bydgoszczy.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Nowy rozkład jazdy CLA
311
Będzie więcej połączeń kolejowych
646
Dreszera i Ceramiczna do remontu
822
Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
1 471
Spółki miejskie. Czas działań
1 574
REKLAMA