REKLAMA
Zapłacimy za parkingi?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Sprawa płatnych parkingów w Chełmie wydaje się być przesądzona. Tak wynika z wczorajszych rozmów prezydenta z mieszkańcami miasta.

REKLAMA

Wczoraj (31 stycznia) odbyły się zapowiadane od dłuższego czasu konsultacje społeczne w sprawie płatnych stref parkowania w Chełmie. Oferta bezpośrednich rozmów z władzami miasta spotkała się z małym zainteresowaniem chełmian. Na sali zasiadło niespełna 30 osób, w tym spora grupa urzędników i dziennikarzy.


REKLAMA

Z wystąpienia wiceprezydenta Artura Juszczaka wynika, że sprawa wprowadzenia w Chełmie płatnych parkingów jest w zasadzie przesądzona. Nie nastąpi to od razu. Najpierw miasto musi dokonać wyboru firmy zewnętrznej, która zajęłaby się organizacją i obsługą całego systemu.

Wstępnie zakłada się, że parkomaty działałyby w godzinach 8.00 – 16.00. Pierwszy kwadrans byłby bezpłatny, a pierwsza godzina kosztowałaby około 3 złotych. Przewidywane są abonamenty dla przedsiębiorców. Na podstawie wstępnych (i robionych raczej „na oko”) kalkulacji wynika, że roczne wpływy ze stref płatnego parkowania mogą wynieść 1- 2 miliony złotych.  Z tego operator systemu pobierałby 10 proc., a reszta przekazywana byłaby do kasy miasta. Pieniądze byłyby przeznaczane na remonty ulic oraz tworzenie nowych miejsc parkingowych.

Z relacji prezydenta Juszczaka wynika, że pierwszych konkretów dotyczących nowego rozwiązania możemy się spodziewać w połowie tego roku.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 14:09

  Ludziki,rozumiem,że pewnych ludzi nie lubicie,ja też nie,ale czy bardziej merytorycznie nie potraficie?

  + 22
  - 22
 • Dox
  o 16:59

  Bnaszek znalazł sobie murzyna do wykonywania brudnej roboty- ot cała filozofia. Juszczak jest mu przydatny, przestanie to go usunie.

  + 22
  - 22
 • Barbapapa
  o 15:22

  Z tym rządzeniem to teraz nie dojdziesz. Wspomniany wiceprezydent ma już w UM ksywę „cień wielkiego cienia”. W zasadzie ksywa powstała w biurze Pana Prezydenta po wygranych wyborach i szczęściu wyrażonym w uścisku „na misia” obu Panów. Urząd to teraz nix tych którzy czekają na zapowiadane zwolnienia i tzw. „brązowych nosów”. Trudno się wszak nie ubrudzić od włażenia tam gdzie słońce nie dochodzi. Szarą eminencją stała się niejaka pani Emilia nazywana „uchem prezesa” (zainteresowani wiedzą doskonale o kogo chodzi). Sumując, wygrał Pan Banaszek a wydaje się, że niestety dalej rządzi uklad.

  + 22
  - 22
 • Kasia
  o 20:39

  Juszczak powiedział, Juszczak przedstawił, zdaniem Juszczaka… To kto tak naprawdę rządzi w tym mieście Pan Prezydent Banaszek czy jakiś Juszczak?

  + 22
  - 22
 • Zygzak
  o 12:53

  To po co Banaszek ośmieszał się stawiając sondaż na FB wystarczyło spytać Juszczaka czy chełmianie chcą płatnych parkingów, haha

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 09:10

  Pierwsza połowa roku,to za ogólnie,zdaniem wielu to powinien być kwiecień.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Dreszera i Ceramiczna do remontu
  725
  Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
  1 378
  Spółki miejskie. Czas działań
  1 528
  Personalne roszady w miejskich spółkach
  3 794
  Grupa Recykl. Niebawem ruszy produkcja
  1 251
  REKLAMA