REKLAMA
Zaprzysiężenie prezydenta
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zaprzysiężenie Jakuba Banaszka – nowego prezydenta miasta oraz nowych chełmskich radnych odbędzie się w piątek, 23 listopada.

Reklama

Termin najbliższej sesji Rady Miasta Chełm wyznaczony został na 23 listopada. Tego dnia nastąpi zaprzysiężenie nowych radnych oraz nowego prezydenta.

Po trzech, trwających łącznie 12 lat, kadencjach, z urzędem prezydenta Chełma pożegnała się Agata Fisz. Na swoim profilu na FB napisała:

Jeszcze raz z całego serca dziękuję wszystkim za ogromne wsparcie i oddane głosy. Dziękuję wszystkim mieszkańcom Chełma, którzy wzięli udział w tych wyborach. Frekwencja w II turze wyniosła około 50%, co jest bardzo dobrym wynikiem.
Gratuluję Panu Jakubowi Banaszkowi wygranej i życzę powodzenia w sprawowaniu funkcji Prezydenta Miasta Chełm.
Jakub Banaszek, kandydat Zjednoczonej Prawicy, wygrał wybory prezydenckie w Chełmie w drugiej turze stosunkiem głosów 13.048 do 12.591.

Po wyborach układ sił w chełmskim samorządzie przedstawia się następująco: po 8 mandatów mają Prawo i Sprawiedliwość oraz komitet ‚Postaw na Chełm”, 5 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska i 2 Polskie Stronnictwo Ludowe.

Nowy prezydent zapowiada, że będzie otwarty na sprawy i inicjatywy mieszkańców. Pisze:

Drodzy Chełmianie,
w przyszłym tygodniu zostanę oficjalnie zaprzysiężony na Urząd Prezydenta Chełma. Ta strona nadal będzie moim jedynym oficjalnym profilem, gdzie będą publikowane informacje dotyczące Chełma oraz mojej działalności społeczno – politycznej.
Chciałbym, żeby czas mojej prezydentury był czasem pełnym dialogu i rozmów z mieszkańcami. Wielokrotnie podkreślałem, że nie będę Prezydentem zamkniętym w gabinecie. Dlatego jeśli macie jakiekolwiek problemy, propozycje, uwagi to proszę o informację.
Chciałbym również poinformować, że Urząd Miasta będzie otwarty na Wasze sprawy i inicjatywy, dlatego planujemy wdrożenie wielu innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą na sprawną komunikację przy wykorzystaniu najnowszych technologii.

Napisz komentarz
 • Sawa, żeby żądać szacunku trzeba go najpierw okazać, więc zacznij od tego, to raz, a dwa to na zaprzysiężenie każdy może przyjść i nie będzie ono „w jakiejś salce” tylko w sali konferencyjnej, gdzie odbywają się sesje rady miasta. No ale co ja tobie będę tłumaczyć, żeby zrozumieć to trzeba odrobinę choćby inteligencji posiadać….

 • Ja,joko mieszkaniec Chełma mam prawo żądać szacunku dla mieszkańców,a nie chowania się gdzieś w jakiejś salce.

 • Sawa, ty jesteś nienormalny! Nie odnoszę się do twojego pomysłu, tylko do komentarza o piaskownicy, to raz, a dwa to kim ty jesteś żeby mówić jak powinna się odbyć inauguracja? Trzeba było startować, wygrać wybory i decydować jaki i gdzie się odbędzie, a nie wymyślać i jeszcze mieć pretensje że nikt nie chwali beznadziejnych pomysłów. Żeś cham to wiadomo, jakoś do mnie (oprócz ciebie, ale ja takich jak ty zdania nie biorę pod uwagę) nikt nie pisze tak jak do ciebie że się ośmieszasz, żebyś nie pisał, tobie pisze wielu że się ośmieszasz. Więc zacznij od siebie leczenie kompleksów.

 • Potrafisz odpowiedzieć dlaczego inauguracja nowych władz Chełma nie powinna być w miejscu i w sposób taki jak napisałem.

 • Ja,każdy wie,że jesteś cham,masz kompleksy,że jeszcze nie wszyscy o tym wiedzą?

 • Sawa, stary i durny, jak ci zimno to nie siedź w piaskownicy i weź słownik żeby wiedzieć, co oznacza słowo „merytorycznie”. Bo że zaczniesz w taki sposób pisać to nie liczę, ale może się dowiesz czego nie potrafisz.

 • Dołączam sie do p. Fisz zyczac p. Banaszkowi powodzenia o resztę musi zadbać sam 😉

 • Ja,merytorycznie zaniemowiles,a dalej siedzisz w piaskownicy?Dziecko,zimno.

 • Powinno odbyć się publicznie,na dawnym Rynku,czyli obecnie Placu Luczkowskiego.Potem prezydent i radni powinni przejść na oczach mieszkańców do obecnego ratusza.

 • Super! W końcu będziemy mieć Prezydenta, który uczciwie wygrał wybory a nie tak jak Fisz przestępstwem kupowania głosów. Ktoś, kto jeszcze przed objęciem urzędu chce aktywnie z mieszkańcami współpracować a nie zamykać się w urzędzie i nie wyjść do ludzi nawet na jedno spotkanie w trakcie całych trzech kadencji. Ktoś, kto w pełni na to zasługuje w przeciwieństwie do ustępującej Fisz, która dbała tylko o swoje towarzystwo a nie o mieszkańców.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Inwestycje i rozwój. Chełm podsumowuje rok
  1 033
  Ranking szkół. Duży skok I LO
  1 136
  Wywóz śmieci. Nowe stawki od lutego
  907
  Stawki za wywóz śmieci uchwalone
  891
  Agencja Rozwoju Przemysłu inwestuje w Chełmie
  1 209
  REKLAMA