REKLAMA
Zaprzysiężenie prezydenta
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zaprzysiężenie Jakuba Banaszka – nowego prezydenta miasta oraz nowych chełmskich radnych odbędzie się w piątek, 23 listopada.

Reklama

Termin najbliższej sesji Rady Miasta Chełm wyznaczony został na 23 listopada. Tego dnia nastąpi zaprzysiężenie nowych radnych oraz nowego prezydenta.

Po trzech, trwających łącznie 12 lat, kadencjach, z urzędem prezydenta Chełma pożegnała się Agata Fisz. Na swoim profilu na FB napisała:

Jeszcze raz z całego serca dziękuję wszystkim za ogromne wsparcie i oddane głosy. Dziękuję wszystkim mieszkańcom Chełma, którzy wzięli udział w tych wyborach. Frekwencja w II turze wyniosła około 50%, co jest bardzo dobrym wynikiem.
Gratuluję Panu Jakubowi Banaszkowi wygranej i życzę powodzenia w sprawowaniu funkcji Prezydenta Miasta Chełm.
Jakub Banaszek, kandydat Zjednoczonej Prawicy, wygrał wybory prezydenckie w Chełmie w drugiej turze stosunkiem głosów 13.048 do 12.591.

Po wyborach układ sił w chełmskim samorządzie przedstawia się następująco: po 8 mandatów mają Prawo i Sprawiedliwość oraz komitet ‚Postaw na Chełm”, 5 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska i 2 Polskie Stronnictwo Ludowe.

Nowy prezydent zapowiada, że będzie otwarty na sprawy i inicjatywy mieszkańców. Pisze:

Drodzy Chełmianie,
w przyszłym tygodniu zostanę oficjalnie zaprzysiężony na Urząd Prezydenta Chełma. Ta strona nadal będzie moim jedynym oficjalnym profilem, gdzie będą publikowane informacje dotyczące Chełma oraz mojej działalności społeczno – politycznej.
Chciałbym, żeby czas mojej prezydentury był czasem pełnym dialogu i rozmów z mieszkańcami. Wielokrotnie podkreślałem, że nie będę Prezydentem zamkniętym w gabinecie. Dlatego jeśli macie jakiekolwiek problemy, propozycje, uwagi to proszę o informację.
Chciałbym również poinformować, że Urząd Miasta będzie otwarty na Wasze sprawy i inicjatywy, dlatego planujemy wdrożenie wielu innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą na sprawną komunikację przy wykorzystaniu najnowszych technologii.

Napisz komentarz
 • Zobaczymy we wtorek co ogłosi! Jeżeli się to potwierdzi to ja tez schodzę ” do podziemia”!

 • Przy Juszczaku to nawet Sawa klejnot 😉
  Coraz mniej mnie zaczyna intetesowac Banaszek.

 • Bądzmy tylko dobrej mysli że to sie nie potwierdzi! Dos czytałeś na FB? Sawa w końcu się „dopchał” do przezydenta . A tak pluł , pisek i pisek! Będzie go” porażał” swoimi pomysłami. Chce kręcic film o Chełmie . Faktycznie kiedyś tu pisał że rozmawialna ten temt z Zanussim rzekomo, że cos tam . Ten mu odpowiedział …….. ok tylko kasa! Ja myślałem kiedyś o serialu takim fabularyzowanym dokumenice o budowie dyrekcji tak jak nakręcono o budowe Gdyni. Ale czy ja wiem. No na pewno byłaby to promocja ,każdy film! Jeszcze jakby to zrobił Zanussi! Boję się tylko żę młodemu chłopakowi namiesza i nic z tego nie wyjdzie bo Sawa to typowy ” janusz”!

 • Jezeli Juszczak jest jego wlasnym wyborem…. to tylko pozazdroscic gustu 😉

 • hehehe! Nie przejmujcie się Jarkiem M. i jego wzrostem itd. Tam mózgiem jest Mikus a ten tylko wykonuje jego polecenia ! To widać ! Bez Mikusa tam nic stać sie nie może, podejrzewam!
  Klub NCh praktycznie ma już czwartego ,nawet 5 i 6. Tyle tylko że to towarzystwo „spod ciemnej gwaizdy”. Więc czekają na lepszy towar! Mają czas nie musza się spieszyć. To PO „robi w majtki” bo zaraz zostanie wykolegowane i ich akcje spadną do zera! Tak przypuszczam!

 • Jak donoszą mi” sikorki”, to szykuje się wielki blamaż. „Ciotka Klotka” gasi pożary w wawie, Banaszek
  ” wpada” tylko do Chełma. Ale to nic . Oni nie mają ludzi? Jak słyszę jednym z vice ma być skompronitowany dawny PSL-owiec „dojący” kasę z miasta niejaki Artur Juszczak! Jak te informacje się potwierdzą to będzie pierwsza wtopa Banaszka . Ciekawe kto będzie drugim ważniejszym bo odpowiadającym za gospodarkę! Czy to bedzie podobna ” persona” skompromitowana i bez kwalifikacji! Zobaczymy ? Ale podejrzewam że tak! Chciałbym się rozczarować!

 • Sawa przynajmnije w jednym ” na górze”!

 • Fakt , natura na twoim wzroscie nie oszczedzala w szczodrosci. Jak to w zyciu bywa wyrownala gdzie indziej 🙂
  Mnie np dodala do dowcipu 😉

 • Czyli o to biega,no to ja ponad 12 cm w górze.

 • Oba Jarki sa podobnego wzrostu chociaż innej miary 😉

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Inwestycje i rozwój. Chełm podsumowuje rok
  1 035
  Ranking szkół. Duży skok I LO
  1 136
  Wywóz śmieci. Nowe stawki od lutego
  907
  Stawki za wywóz śmieci uchwalone
  891
  Agencja Rozwoju Przemysłu inwestuje w Chełmie
  1 210
  REKLAMA