REKLAMA
Zardzewiały ładunek zatrzymany
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Chełmie po raz kolejny zatrzymali niebezpieczne odpady. Tym razem były to zardzewiałe kombajny.

Reklama
Celnicy skontrolowali 2 używane kombajny, które do procedury wywozu na Ukrainę zgłosiły firmy prowadzące działalność na terenie województwa dolnośląskiego.  Ze względu na fakt, że według towarzyszącej dokumentacji kombajny były określone jako uszkodzone, funkcjonariusze postanowili przeprowadzić ich szczegółową rewizję i analizę dokumentów załączonych do zgłoszenia celnego.
Szczegółowa rewizja kombajnów potwierdziła, że są one w bardzo złym stanie technicznym – zardzewiałe części, brak możliwości odczytania numerów identyfikacyjnych, powyginane elementy konstrukcyjne, spalone przewody elektryczne i hydrauliczne, spalony i stopiony akumulator itp.  Ustalenia te sugerowały, że możemy mieć do czynienia z nielegalnym przemieszczaniem odpadów.
Powiadomiony o ustaleniach Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska – Delegatura w Chełmie, w przesłanej opinii potwierdził podejrzenia funkcjonariuszy i ocenił kombajny jako odpady zaznaczając, że są to odpady niebezpiecznie i nie nadają się do dalszego użytkowania.
Lubelski Urząd Celno-Skarbowy złożył zawiadomienie do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie o nielegalnym przemieszczaniu odpadów. Do czasu zakończenia postępowania ujawnione odpady pozostaną pod dozorem celnym.

Napisz komentarz
 • Ci nasi celnicy to trochę dziwny ludek. Jak ktoś chce się z kraju pozbyć jakiegoś bezwartościowego, zalegającego szmelcu, to mu nie pozwalają i jeszcze się tym szczycą, jak to oni w chwale na polu walki z przemytem dorwali jakiegoś groźnego przestępcę.
  Teraz ja się pytam: gdzie oni się podziewają, jak do kraju notorycznie wwozi się nielegalnie tysiące ton toksycznych odpadów i innych syfów, które w wielu wypadkach zalegają na coraz to podpalanych hałdach? Czyżby nasi fachowcy od myta byli tylko detalistami, a hurt ich nie dotyczył? Ciekawe…

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Będzie ciasno na Rejowieckiej
  327
  Uwaga, zamknięta część Kolejowej
  250
  Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
  411
  W poniedziałek idziemy do fryzjera
  285
  Miasto zakłada łąki
  337
  REKLAMA