REKLAMA
Zawody samolotowe zakończone
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

 Zakończyły się 38. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Zdzisława Dudzika rozgrywane w Chełmie.

REKLAMA

Rywalizację pilotów po raz kolejny zorganizowała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, przy współudziale Aeroklubu Polskiego i Komisji Samolotowej AP.


REKLAMA

Zawody były jednym z etapów cyklu przygotowań pilotów Samolotowej Kadry Narodowej do Mistrzostw Świata w Lataniu Rajdowym. W zawodach wzięło udział 15 załóg z całej Polski, a rywalizowały one na samolotach Cessna 152 i Diamond DA20.

Zasłużone zwycięstwo odnieśli Marcin Skalik i Joanna Skalik.
Na drugim stopniu podium stanęli Krzysztof Wieczorek i Kamil Wieczorek, a na trzecim miejscu zawody ukończyli Bolesław Radomski i Dariusz Lechowski.

Cieszę się, że organizując tego typu wydarzenia, przyczyniamy się do rozwoju sportów samolotowych, podnoszenia doświadczenia lotniczego naszych studentów, a także do wprowadzenia ich w szeroko pojęty świat lotniczy – powiedział rektor PWSZ w Chełmie, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil.

Wydarzenie objęli patronatem  Senator RP prof. PWSZ w Chełmie, dr hab. Józef Zając, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski , Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek oraz Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba.

Głównym sponsorem wydarzenia był LOT Crew, z którym chełmska uczelnia współpracuje w zakresie kształcenia lotniczego.

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Zacznijmy myśleć o miejskiej zieleni
683
Chełm Drop Festiwal Hip-hop – Dzień 1
19 923
Miasto wydało oświadczenie ws. DK12
5 717
Z ostatniej chwili! Budimex rezygnuje z przebudowy DK12
6 554
Prokuratura zajmie się miejskimi spółkami
2 585
REKLAMA