REKLAMA
Żeby było bezpieczniej nad Białym
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jak zapewnić bezpieczeństwo tysiącom turystów przybywającym co roku do Okuninki nad  Jezioro Białe? W tym roku miejscowe siły policji zasiliło piętnastu dodatkowych funkcjonariuszy z Lublina.

REKLAMA

Sezon w Okunince

Co roku nad Jeziorem Białym odpoczywa tysiące turystów, co ma znaczenie dla bezpieczeństwa. W ubiegłym roku policjanci interweniowali około 200 razy. Najczęściej policję wzywano do takich zdarzeń jak: zakłócanie porządku publicznego czy spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym. W efekcie policjanci ujawnili 460 wykroczeń. Do najczęstszych przejawów łamania prawa  należały kradzieże. Najczęściej łupem złodziei padały telefony komórkowe, aparaty, rowery. W ubiegłym roku zdarzyły się dwa  pobicia.

Stermotorzyści także podejmowali szereg interwencji wobec osób kąpiących się i pływających na różnym sprzęcie wodnym. Policjanci najczęściej ujawniali takie wykroczenia jak: korzystanie ze sprzętu wodnego pod działaniem alkoholu czy pływanie motorówką pomimo obowiązującego zakazu.

Mundurowi wiele razy interweniowali,  gdy ludzkie życie było zagrożone. Przykładem tego była błyskawiczna pomoc osobom, które pozostały w wodzie podczas burzy. W ubiegłym roku odnotowano jedno utonięcie.

Podczas wakacji policjanci – w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2018” oraz akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” – nadzorują także ośrodki wypoczynkowe, plaże, kąpieliska, pola namiotowe i campingowe, placówki handlowe i gastronomiczne. Z właścicielami, kierownikami i osobami odpowiedzialnymi za te obiekty, stróże prawa przeprowadzają rozmowy z ukierunkowaniem na zapobieganie działaniom niezgodnym z prawem.

Weekendy to z kolei wzmożone działania w ramach akcji „Trzeźwość” i ujawnianie osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Plaże bez motorówek i rowerów

Ponadto policjanci przypominają, że od 1 maja do 15 września obowiązuje zakaz pływania sprzętu o napędzie motorowym na jeziorach Białe i Glinki. Zakaz dotyczy też sprzętu zasilanego energią elektryczną i cieplną. Łamanie zakazu stanowi wykroczenie, za które policjanci mogą nałożyć mandat karny nawet do 500 zł lub skierować wniosek o ukaranie do sądu.

Ponadto wprowadzono zmiany w organizacji ruchu na drogach wewnętrznych w Okunince. Na wybranych drogach wokół jeziora obowiązują zakazy zatrzymywania i postoju – kto je łamie, musi liczyć się z tym, że jego pojazd zostanie odholowany na koszt właściciela.
Dodatkowo obowiązuje zakaz poruszania się rowerami po plaży.

Przypominamy, że w przypadku potrzeby interwencji Policji należy bezpośrednio skontaktować się z Oficerem Dyżurnym KPP we Włodawie dzwoniąc na nr tel. 82 57 27 209 lub z Kierownikiem działającego w Okunince zespołu pod nr tel. 82 57 27 257. Zawsze można też zadzwonić na numery alarmowe.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Aaa
  o 11:44

  Haha tak tak dwa pobicia to są w jedną noc pod samym Colorado hahaha żarty tu sa jakieś…

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Hala produkcyjna już gotowa
  439
  Stawiamy na naukę
  320
  Będzie nowa spółka kolejowa
  891
  Komu mandat do PE? Zobacz listy
  903
  Duża dotacja dla PWSZ | WIDEO
  581
  REKLAMA